Denizli’de eğitime yön veren okullardan Özel PEV Okulları, pek çok spor dalında başarıya imza atmaya devam ediyor. Geçen eğitim öğretim yılında yirmi yedi kupa ile birçok spor dalında başarılı olan, grup birinciliği, Türkiye birinciliği, Yüzme Gençler Kategorisinde de dünya ikinciliği ve üçüncülüğü bulunan Özel PEV Okulları, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılını da başarılarla taçlandırdı.

Özel PEV Okulları; basketbol, jimnastik, yüzme, voleybol, tenis, okçuluk, step, aerobik, bisiklet, güreş, satranç, çocuk oyunları takımları ile birçok branşta katılım sağlayarak her birinde kürsüde olmanın gururunu yaşadı.

Özel PEV Okulları Beden Eğitimi Zümre Başkanı Ahmet KESKİN, Özel PEV Okullarının sporda başarıdan başarıya koştuğunu, bunda en büyük etkenin okul, aile ve sporcu arasındaki sağlıklı iletişim olduğunu, her çocuğun sporu sevmesi gerektiğini, sporun  çocukların ruh ve beden gelişiminde olumlu etkisi olduğunu, kendilerini tanımalarını sağladığını, yeteneklerini geliştirdiğini, sağlıklı ve mutlu yaşam için gerekli bilgiyi, davranış alışkanlıklarını ve becerilerini  kazandırdığını vurguladı. Özel PEV Okulları Beden Eğitimi zümresi öğretmenleri Sinem VİZE, Halil SAVAŞ, Mustafa TUNCER ve Satranç Öğretmeni Yener ÇELİK’le yaz sonunda başlayan antrenmanlar, kamplar  ve özel turnuvalarla geçen yoğun bir yılda  takımlarının otuz kupa, il dışı birincilikleri,  Türkiye dereceleri ve madalyalarla Özel PEV Okullarını gururlandırdığını belirtip kendilerine destek olan velilere teşekkür etti.

Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar KAYA, öğrencilerine pek çok alanda  olduğu gibi sporda da tüm imkânları sağladıklarını, öğrencilerinin sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmelerinin kendileri için öncelikli olduğunu, Türkiye’nin aydınlık yarınları olan çocukları ve gençleriyle gurur duyduklarını ifade etti.

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL PEV OKULLARI SPOR BAŞARILARI

1-Minik Erkek Basketbol İl Birinciliği

2-Küçük Erkek Basketbol İl İkinciliği

3-Yıldız Erkek Basketbol İl İkinciliği

4-Genç Erkek A Basketbol İl Üçüncülüğü

5-Genç Erkek B Basketbol Dördüncülüğü

6-Artistik Jimnastik Minik A Kız İl Dördüncülüğü

7-Artistik Jimnastik Minik B Kız İl  İkinciliği

8-Artistik Jimnastik Küçük Kız İl Birinciliği

9-Artistik Jimnastik Küçük Erkek İl Birinciliği

10-Yüzme Minikler Kategorisi Ferdi Birincilikler

11-Yüzme Küçük Kız Takımı İl İkinciliği

12-Yüzme Küçük Erkek Takımı İl Birinciliği

13-Yüzme Yıldız Erkek Takımı İl İkinciliği

14-Yüzme Genç Kız Takımı İl Birinciliği

15-Yüzme Genç Erkek Takımı İl Birinciliği

16-Yüzme Bedensel Engelliler Genç Kızlar İl Birinciliği, Türkiye Birinciliği

17-Voleybol Yıldız Takımı İl Üçüncülüğü

18-Tenis Küçük Erkek Takımı İl Birinciliği (Grup İkinciliği)

19-Tenis Küçük Kız Takımı İl Üçüncülüğü

20-Tenis Yıldız Kız Takımı İl Dördüncülüğü

21-Tenis Genç Kız Takımı İl Birinciliği (Grup Birinciliği, Türkiye Sekizinciliği)

22-Step Aerobik Küçük Kız Takımı İl Üçüncülüğü

23-Okçuluk Yıldız Kız İl Üçüncülüğü

24-Bisiklet Yıldız Erkek İl İkinciliği

25-Bisiklet Yıldız Erkek İl Dördüncülüğü

26-Geleneksel Çocuk Oyunları Küçükler Yakantop Takımı İlçe Birinciliği, İl Üçüncülüğü

27-Satranç Minikler Kategorisi İl Dördüncülüğü

28-Satranç Küçükler Kategorisi İl Birinciliği

29-Satranç Küçükler Kategorisi Grup Dördüncülüğü ile Türkiye Finalleri

30-Satranç Gençler Kategorisi İl İkinciliği

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someonePrint this page