Değerli PEV Ailesi,

Her eylül sabahı okulun bahçesinde bir önceki yıldan daha kalabalık bir tabloyla karşılaşıyor, hem gururlanıyor hem de sorumluluğumuzun daha da artmış olmasının verdiği bilinçle Pamukkale Eğitim Vakfı olarak gönül verdiğimiz işimize dört elle sarılıyoruz.

Her zamankinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu bu günlerde yapabileceğimiz en iyi iş, ülkesini seven; vatanına, milletine bağlı nesiller yetiştirmek. Vatan sevgisinin, demokrasi bilincinin, insan haklarının temellerinin atıldığı bu yuvada, vazgeçilmezimiz olan Atatürk ilkeleri yolumuza ışık tutmaya devam ediyor ve hiç şüpheniz olmasın devam edecektir.

PEV Ailesine yeni katılan velilerimiz,

Bu okulun kapısından girdiğiniz anda ilk fark edeceğiniz şey, okulunu çok seven öğretmenler. Bu sevgi ve coşkunun; yaptıkları, ürettikleri her şeye yansıdığını sizler de zaman içinde deneyimleyecek ve eminim ki bu ailenin bir parçası olmaktan mutluluk duyacaksınız.

PEV öğretmeninin üç temel özelliği var: Birincisi kendisiyle ve çevresiyle barışık olması, ikincisi kendisini ve çocukları koşulsuz sevmesi, üçüncüsü kendisini ve çocukları yaşamın gizil gücü olan değişimin ve dönüşümün odağı olarak görmesi. Öncelikle kendini geliştirmeyi odağına alan bu tutum sayesinde PEV yalnızca öğrencilerimiz için değil, tüm çalışanlarımız için de bir okul.

Okulumuzun önerilere açık yaklaşımı, her yıl bir önceki yıldan daha ileriye gitmemizi sağlıyor, velilerimizin ve öğrencilerimizin memnuniyetini duymak gücümüze güç katıyor. Geçen sene dönem sonunda yaptığımız anketlerden gelen geri dönütler de yeni eylem planımızı oluştururken bizlere büyük ölçüde yol gösterdi.  Bu da hem fiziksel hem de eğitsel açıdan pek çok yeniliği beraberinde getirdi. Öğrencilerimize her açıdan sağlıklı bir okul atmosferi yaratabilmek amacıyla yoğun bir hazırlık dönemi geçirdik.

Eğitimde fark yaratan projelerimiz her zaman olduğu gibi tüm hızıyla sürüyor. Birinci sınıflarda uygulamaya başladığımız sosyal ve duygusal gelişim programı İkinci Adım’ı okul öncesi grubumuzda da bu dönemden itibaren uygulamaya başlayacağız.

Eğitimde Sistem Düşüncesi Yaklaşımı, ikinci yılına giriyor. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte ürettikleri özgün ve yaratıcı projelerle bu yaklaşımın Türkiye’deki okullarda yaygınlaşması için önderlik etmeye devam ediyorlar.

Destination İmagination turnuvalarında dereceye girerek ülkemizi Amerika’da temsil eden DI takımlarımız, bu yıl da ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde turnuvalara katılacaklar.

Mezunlarımız LGS ve YKS sınavlarında yine büyük başarılar elde ettiler. Kendilerini kutluyorum.

Birlikte çalışacağımız, birlikte öğreneceğimiz ve birlikte üreteceğimiz barış dolu, mutlu yarınlarımızın olmasını diliyor, 2018- 2019 Eğitim-öğretim döneminin tüm PEV ailesine başarılar getirmesini temenni ediyorum.

Prof. Dr. Mehmet Meder

Pamukkale Eğitim Vakfı Kurucu Temsilcisi