Özel PEV Amiroğlu Fen Lisesi Türkiye Geneli 2. Liseler Arası Ödüllü Deneme Yarışması, liseli genç yetenekleri arıyor.

 

Hayallerimiz, inançlarımız ve umutlarımız… İrina’nın da umutları vardı. Kardeşleriyle birlikte Rusya’nın küçük kasabasından çıkacak ve Moskova’ya yerleşecekti…

Bennu Yıldırımlar, ünlü Rus yazar Anton Çehov’un Üç Kız Kardeş oyununda sahneye İrina’nın “Bir gün gelecek… Herkes, bütün bunların, bu acıların nedenlerini öğrenmiş olacak. Gizli kapaklı hiçbir şey kalmayacak. Şimdilik yaşamak gerek… Çalışmak gerek. Yalnız çalışmak… Yarın ben bir başıma gidiyorum. Okulda ders vereceğim. Bütün hayatımı belki bu derslere ihtiyacı olanlara vereceğim. Şimdi sonbahar… Yakında kış gelecek… Her taraf karla örtülecek. Bense çalışacağım, hep çalışacağım.” sözleriyle veda ediyor.

Şimdi sahne sizin! Bu yıl bize var olmanın mücadelesini anlatın istiyoruz. Tüm “ama”lara rağmen var olmayı, zorluklara karşı göğüs gerebilmeyi ve kendimizi var edebilmenin dayanılmaz hafifliğini anlatın istiyoruz. Biliyoruz ki bu topraklarda mücadelesine yılmadan devam eden nice İrinalar var. Bu durumun sizlerde uyandırdığı hisleri ve düşünceleri merak ediyor, sizlerden bir deneme yazısı kaleme almanızı bekliyoruz.

ŞARTNAME | AYDINLATMA METNİ | VELİ İZİN BELGESİ | AÇIK RIZA FORMU |

 KATILIM BELGESİ VE TAAHHÜTNAME | BAŞVURU