Kişisel, Eğitsel ve Mesleki Rehberlik Çalışmaları

Öğrencilerin kendini, bulunduğu çevreyi tanıması anlaması ve kabul etmesinden yola çıkarak kendini gerçekleştirmesini sağlamada onları desteklemek adına; iletişim, karar verme, reddetme, duyguları ifade etme, yeteneklerinin farkına varma vb. çalışmaları yapılmaktadır.

‘’Yaşam Pencerem, Bana Kendini Anlat, Öfke Yönetimi, Akran Zorbalığı, Devamsızlık Nedenleri,  Bilinçli Teknoloji Kullanımı, Sınav Kaygıs, Başarısızlık Nedenleri, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Zaman Yönetim, Hedefe Nasıl Ulaşabiliri, Motivasyon Cümleleri, Harekete Geçmek, Mesleki Gölge Çalışmaları, Meslek Seçimi, Kariyer Günleri, Üniversite Gezileri, Üniversite Tanıtım Fuarları, YKS Sistemi Bilgilendirme Sunumları’’ gibi yapılan grup etkinlikleri ile öğrencilerin akademik, sosyal ve iletişim becerilerini desteklemek, dinleme, problem çözme, empati ve hedef belirleme gibi davranışlara yönelik becerilerini güçlenmek hedeflenmektedir.

Öğrencilerle hedef belirleme çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmanın akabinde okulumuzda düzenlenen ‘’Kariyer Günleri’’ haftasında öğrencilerimizi farklı meslek gruplarından gelen misafirlerimiz ile bir araya getirip sohbet etmelerini, ilgili oldukları meslekleri yakından tanımalarını sağlanır.

Öğrencilerin hafta içi ve hafta sonu etütlerine katılım durumları ve verimli kullanma performansları takip edilerek veliye ve sınıf öğretmenlerine düzenli olarak geri dönütler verilir.