Özel PEV Okulları Denizli’de 1994 yılında kurulmuş okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim veren bir gündüzlü vakıf okuldur. Vakıf 29 yıl önce Pamukkale Üniversitesi’nin öncülüğünde Pamukkale Üniversitesi Eğitim Vakfı ismiyle çağdaş, aydın, düşünen, düşündüğünü özgürce ifade edebilen, bilimin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlattığı yolda sağlam adımlarla ilerleyen liderler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

Özel PEV Okulları, 1994 yılında kendisine güvenen 60 öğrencisi ile çıktığı yolda, sorumluluk duygusu ve azimli çalışma esasıyla her geçen gün büyümüştür. Pamukkale Üniversitesi Eğitim Vakfı, yasal düzenlemelere dayalı olarak 2002 yılında Pamukkale Eğitim Vakfı adını almıştır. Türkiye’de Yüksek Öğrenim Kurumu eski başkanlarımızdan olan Sayın Prof. Dr. İhsan Doğramacı’nın vakfımıza ve dolayısıyla Özel PEV Okulları’na yaptığı değerli katkıları da rahmet ve minnetle anmayı bir borç biliriz.

Kuruluşundan bugüne 29 yıllık tecrübesiyle sadece Denizli’nin değil, Türkiye’nin öncü kuruluşlarından biri olmak yanında öğrencilerinin ve velilerinin de sonsuz inanç ve destekleriyle, hiç azalmayan bir istek, azim ve başarıyla çalışmalarını günümüzde 1043 öğrencisi ile sürdürmektedir.

Yalnızca akademik yönden değil; sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da donanımı tam, geleceğe umut ve güvenle bakan öğrenciler yetiştirmek için durmadan artan bir ivmeyle çalışan Özel PEV Okulları; okul öncesi dönemde sevgiyle kucakladığı minik öğrencilerini, her şeyden önce mutlu, kendini gerçekleştirmiş, aydın, özgün düşünen, sorgulayan, araştıran, özenle yetiştirilmiş bireyler olarak mezun ediyor.

 

Özel PEV Okulları