1994 yılında; çağdaş, aydın, düşünen ve düşündüğünü özgürce ifade edebilen, bilimin ve Atatürkçülüğün aydınlattığı yolda sağlam adımlarla ilerleyen liderler yetiştirmek gibi üstün bir gayeyle çıktık bu yola.

Kuruluşumuzun ilk gününden itibaren, eğitimin sürekli ilerleyen, toplumu yönlendiren ve geliştiren yapısının farkında olarak, Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale Eğitim Vakfının değerli bilim insanları ile işbirliği içerisinde, gerçekleştirilmesi zor; ama bir o kadar da kutsal olan bu gayeye hizmet eden öncü bir eğitim kurumu olmaya çabaladık. PEV’e güvenen 60 öğrenciyle çıktığımız bu yolda, kaliteli eğitim anlayışımızın bize verdiği sorumluluk duygusuyla her geçen gün biraz daha büyüdük. Hızla artan talebe karşılık verebilmek için 1998-1999 eğitim-öğretim yılında Pamukkale Eğitim Vakfının desteğiyle yapılan ve halen kullanmakta olduğumuz 4480 metrekarelik kampüsümüze taşındık.

Yardımcı personelinden memuruna, öğretmeninden idarecisine, vakıf üyelerinden vakıf yönetimine kadar büyük bir özveri, heyecan ve dayanışmayla yaptığımız çalışmalarla Denizli ve Türkiye eğitim camiasının altın madalyayı hak edecek kurumlarından biri olmayı başardık. Öğrencilerimizin ve velilerimizin de sonsuz inanç ve destekleriyle, hiç azalmayan bir istek, azim ve başarıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

PEV Koleji, kurulduğu günden itibaren benimsediği Atatürkçü, çağdaş, bilimsel ve ilerlemeci eğitim anlayışıyla akademik, sosyal ve sportif alanda sayısız başarıya imza attı. Bugün Denizli ve Türkiye genelinde elde ettiği kitlesel ve bireysel başarılarla Denizli eğitiminin parlayan yıldızı konumuna gelen PEV Koleji, gerçekleştirdiği ulusal – uluslarası projeler ve sosyal – kültürel etkinliklerle başarı çıtasını sürekli yükseltmekte olan bir kurum olarak öne çıkmaktadır.

OZELPEVOKULLARILOGOSUVakıf Başkanımız Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI önderliğinde çalışmalarını sürdüren okulumuz; deneyimli idari kadrosu ve 100 kişilik girişimci öğretmen ekibi  ile bu yıl okul öncesi, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesi bölümlerinde 800’ü aşkın öğrenciyi hayata hazırlamaktadır.

Ayrıca bunun yanında Denizli’de sanat denince, spor denince, başarı denince  akla PEV gelir. Bilim, akıl ve modern teknolojiyi birleştiren eğitim olanakları, uluslararası standartlarda 3 ayrı dilde verilen yabancı dil eğitimi, duyarlılığı artıran sosyal sorumluluk projeleri, çağdaş ve modern tekniklerle gerçekleştirilen çok yönlü okul öncesi eğitimi, başarılı bir hayatın kapılarını aralayan LGS programı, sanat, spor ve eğitim başarılarıyla geleceğin bilim insanlarını bugünün bilim insanlarından aldığı destekle yetiştiren PEV Koleji,  Denizli’de eğitime damgasını vurmuş bir kurum olarak herkesçe bilinmektedir. “Geleceğiniz için iyi bir yatırım!” sloganıyla yola çıkan PEV Koleji kadrosu, veli ve öğrencilerimizden aldığı destekle “gelecek için en önemli yatırım”ı yapmaktadır.

Yalnızca akademik yönden değil; sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da donanımı tam, geleceğe umut ve güvenle bakan öğrenciler yetiştirmek için durmadan artan bir ivmeyle çalışan PEV Koleji; okul öncesi dönemde sevgiyle kucakladığı minik öğrencileri, her şeyden önce mutlu, kendini gerçekleştirmiş, aydın, özgür ve özgün düşünen, sorgulayan, araştıran,  özenle yetiştirilmiş bireyler olarak mezun ediyor.

Belki toplumu çocuklarımıza hazırlayamayabiliriz; ama çocuklarımızı topluma birer lider olarak hazırlayabiliriz.

Gittikçe büyüyen ve büyüdükçe heyecanımızı artıran hedeflerimiz var;

üstelik, bunları gerçekleştirmeye yetecek güç ve azmimiz de…

Özel PEV Okulları