• Robotik (Lego Spike Essential)

Robotik dersleri haftada iki saat robotik sınıfında yapılır. Ders süresince iki öğretmenler öğrencilere eşlik eder. Robotik dersi konu/kazanım ve planlamaları Lego Education tarafından sağlanır. Spike Essential, öğrencilerinin meraklarını uyandıran, fen ve bilim alanlarında gelişmelerini sağlayan, gerçek hayat projeleri ile mühendislik, teknoloji ve kodlama deneyimleri sunan bir yaparak öğrenme aracıdır. Öğrenciler robotik dersiyle bilgi teknolojilerini daha bilinçli kullanmayı öğrenirken kullandıkları cihazları kendi çözümlerine uygun olarak programlamayı öğrenirler.

 

 

  • Robotik Kulübü (Lego Mindstorm EV3)

Robotik kulübü geleceğin teknolojisini, çocuklarımıza şimdiden alt yapı oluşturarak öğretmek, onların bilimsel araştırmalara eğilimini ve Kodlama-Robotik teknolojisine adım atmalarını sağlamak, geleceğin mühendislerini yetiştirmek amaçla kurulmuş bir kulüptür. Bu kulüpte öğrenciler Lego Mindstorm EV3 setleri kullanarak tasarladıkları robotlara, uygun kodlamalar yazarak çeşitli görevler yaptırırlar.Ekipler arası yarışmalar yapıldığı gibi First Lego League Turnuvaları için yıl boyunca çalışmalar yapılır.

  • Kodlama ve Grafik Tasarım

Öğrencilerin bir problemi çözmek ve projeyi gerçekleştirmek için strateji geliştirebilmesini sağlamak, çözüm üretirken farklı bakış açılarını ve yaklaşımları kullanabilmeleri, Algoritma ve Strateji Geliştirme (algoritma oluşturma mantığı, sözde kod, akış şemaları), Yazarlık ve programlama dillerini tanımaları, en az bir yazarlık/ programlama dilini etkili biçimde kullanabilmelerini sağlamaktır.