Dünyanın en büyük yaratıcılık, takım çalışması ve çözüm geliştirme organizasyonu olan Destination Imagination (DI) Türkiye elemeleri 28 Şubat – 1 Mart 2020 tarihleri arasında Antalya Asteria Kremlin Palace’da büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Otuz farklı ülkede temsilcilikleri bulunan, kâr amacı gütmeyen Destination Imagination’ın 2020 Türkiye Ulusal Turnuvası’na Türkiye’nin seçkin okullarından binlerce öğrenci katıldı. PEV Okulları olarak biz de uzun soluklu bir çalışma sürecinin ardından 7 takımımızla farklı kategorilerde katıldığımız turnuvadan her yıl olduğu gibi bu yıl da derecelerle döndük.

Okulumuz takımlarından PEV-er Rangers, Teknik kategoride Türkiye 1.si olarak büyük bir başarı elde etti. DIatro takımımız Güzel Sanatlar kategorisinde Türkiye 3.lüğünün yanı sıra Da Vinci Yaratıcılık Ödülü’ne layık görüldü ve iki takımımız da Amerika’da gerçekleşecek olan Global Final’e katılmaya hak kazandı. Lise takımımız Wing Of The Avian ise Bilimsel kategoride Renaissance Yaratıcılık Ödülü’nü kazandı. Etkinliğe katılan diğer tüm takımlarımız da kendi kategorilerinde güzel sonuçlara imza attılar.

Bilim, teknik, mühendislik, matematik, güzel sanatlar ve doğaçlama alanlarında yaratıcılıklarını kullanarak problemleri çözme konusunda iletişim becerilerini kanıtlayan öğrencilerimiz; organizasyonda turnuvaların yanı sıra gün boyunca çeşitli oyun ve etkinliklerle çok keyifli saatler geçirdiler. PEV Okulları olarak organizasyonda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.