Sene başında ortaokul kademesi öğrencilerimizle oluşturduğumuz Amigurumi Kulübü’nde yıl boyunca hazırlanan örgü oyuncaklardan oluşan sergi, aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesine vesile oldu.

Öğrencilerimizin kulüp saatinde öğrendikleri bilgiler doğrultusunda el becerilerini ve yaratıcılıklarını kullanarak yaptıkları örgü bebekler ve örgü anahtarlıklardan oluşan ürünler, okul koridorumuzda düzenlediğimiz kermesle satışa sunuldu. Satıştan elde edilen tüm gelir ise öğrencilerimiz tarafından Denizli Koruyucu Aile Derneğine bağışlandı.

Kermes açılışına davetimizi kırmayarak gelen Denizli Koruyucu Aile Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayfer Doğan ve koruyucu aile üyelerinden Melike Özkaya, öğrencilerimizi koruyucu aile olabilmenin koşulları ve önemi konusunda bilgilendirdiler ve böyle bir sosyal sorumluluk projesinde yer aldıkları için kutladılar.

Düzenlenen kermesle ilgili kulüp öğretmenlerimiz ise,öğrenciler ile bir sosyal sorumluluk projesinde yer almanın manevi duygusunu yoğun bir şekilde yaşadıklarını ve ileriki yıllarda bu çalışmayı biraz daha geliştirerek bir projeye dönüştüreceklerini belirttiler.