Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü nedeniyle okulumuzda Ata’mıza duyduğumuz minneti göstermek için anlamlı bir tören düzenledik.
10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası boyunca okulumuzun her bir köşesinde Ata’mızın resimleri öğrencilerimizle buluştu, sevdiği şarkılar okulumuz koridorlarında yankılandı.
10 Kasım sabahı öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz anma töreni için okulumuzun konferans salonunda yerlerini aldılar. Saatler 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı ile anma törenimiz başladı. Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI’ nın anlamlı konuşmasının ardından törenimiz duygu yüklü tiyatro gösterisi ile devam etti.
Öğretmenlerimizce hazırlanan ve sahnelenen “Atatürk İçimizde, Atatürk Her Yerde” tiyatro gösterisi izleyicilerimize duygu dolu anlar yaşattı. Atatürk’ün siyasi ve askeri hayatından kesitlere yer verdiğimiz programımızda öğretmenlerimiz Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Mustafa Kemal ATATÜRK ilke ve devrimlerinin izinden giden okulumuz, bir 10 Kasım’da daha Ata’mızı saygı, sevgi ve minnet içinde andı.