28-29 Şubat 2024 tarihlerinde ilimizde yapılan 20 okuldan 150 sporcunun katıldığı “Okul Sporları Atletizm” yarışmalarında öğrencilerimiz büyük başarılara imza attı. Küçük kızlar, küçük erkekler ve yıldız erkekler olmak üzere üç ayrı yaş kategorisinde takım halinde yarışan okulumuz, yıldız kızlar kategorisinde ise ferdi olarak yarışmalarda yerini aldı.

Öğrencimiz Elif MAVİOĞLU, İrem BAYKUT, Uzay KARA, Derin Alya KALAK ve Meyra Naz AKKAYA’nın temsil ettiği küçük kızlar okul takımımız bayrak yarışlarında il üçüncüsü oldu. Yüksek atlama kategorisinde yarışan öğrencimiz İrem BAYKUT ise güzel bir performans sergileyerek il üçüncülüğünü elde etti.

Küçük erkekler kategorisinde ise öğrencilerimiz Malik KALFA, Bora AYCAN, Mesut AYGÖREN, Eymen Kerem KALAN ve Mert ALATAŞ’tan oluşan takımımız branşlarda iyi dereceler elde ederek il ikincisi oldu. Bayrak yarışlarında da iyi bir performans sergileyen takımımız dördüncü olmaya hak kazandı. Yüksek atlama kategorisinde ise öğrencimiz Eymen Kerem KALAN il birincisi, 1000 metre koşu yarışında ise öğrencimiz Malik KALFA il üçüncüsü oldu.

Yıldız Erkekler kategorisinde yarışan öğrencilerimiz Reşat Çınar DOĞAN, Mehmet Yankı BARDAKÇI, Nihat Aras DÖNMEZ, Kuzey ADAK, Emiralp KAYA ve Efe ARABACI’dan oluşan takımımız bayrak yarışlarında ilde dördüncü olurken takımımızdan Nihat Aras DÖNMEZ 100 metre engelli koşu yarışında dördüncü oldu. Kuzey ADAK ise 2000 kilometre yürüme yarışında üçüncü oldu. Göstermiş oldukları bu güzel başarılardan dolayı tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.