İlk ve ortaokul kademelerinde Müzik derslerinde öğrencilerimiz eğlenerek öğrenmeye devam ediyor. Dersimizde öğrencilerimizin ritimsel algı ve becerilerini geliştirmeleri, grupla senkronize olabilmeleri, motor beceri ve reaksiyonlarını geliştirmeleri amacıyla ritim çalgılarını ve boomwhackersları kullanarak şarkılara eşlik ettiği çalışmalar gerçekleştirdik.

 

Her biri renkli borudan ayrı bir ses veren boomwhackerslar oldukça neşeli bir biçimde ritimsel algı, müzikal senkronizasyon ve koordinasyon sağlar. Renkli müzikal boruların her birinin çıkarmış olduğu farklı  bir nota sesi ile derse odaklanan öğrencilerimiz çıkardıkları sesler ile keyifli anlar yaşadılar. Enstrümanların sayesinde de oldukça neşeli, keyif verici bir ders geçirdiler.

 

Öğrencilerimiz farklı ritim çalgıları ile  kontrollü ses çıkarmayı, soru cevap kalıpları çalmayı ve ritmleri birleştirerek takım halinde kompozisyonun parçası olmayı pekiştirdiler. Ritim ve Boomwhackers orkestrasının farklı ses ve dinamiklerini algılayıp bir bütün olarak çalmayı öğrenirken grubun parçası olmayı keyifle deneyimlediler.