Okulumuz Tasarım Atölyesi ve Akıl Oyunları Kulübü öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, 27 Aralık 2019 tarihinde Denizli Sarayköy’deki Gazi Ortaokulunda ünlü matematikçimiz Cahit Arf’ı anma etkinliği düzenlediler.

Ortaokul 6 ve 7. sınıf öğrencilerimizin katıldığı etkinlikte Gazi Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri okulumuz öğrencilerini ilgiyle karşıladılar. Etkinliğimiz Cahit Arf’ın hayatını anlatan tanıtım videosunun izlenmesiyle başladı. PEV öğrencileri, kulüplerinde gerçekleştirdikleri çalışmaları akranlarına aktardılar ve kendi yaptıkları matematiksel oyunlarla Gazi Ortaokulu öğrencileri ile iş birliği içinde çalıştılar.

Öğrencilerimiz öğrendiklerini ve oyunlarını yaşıtlarına anlatmanın heyecanını yaşarken, bir taraftan da matematiğin düşündürücü ve eğlenceli yönünü birlikte deneyimlediler. Keyifli çalışmalardan sonra ev sahibi öğrenciler, misafirlerine kendi okullarını tanıttılar. Birlikte çalışmaktan çok keyif aldıklarını belirten öğrenciler tekrar buluşmak dileği ile vedalaştılar.