Okulumuz, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde günün anlam ve önemine yaraşır bir törenle hem zaferi kutladı hem de ülkemiz için canını vermiş on binlerce şehidini andı.

Okulumuzda hafta boyunca koridorlarda ve panolarda Çanakkale ruhunu yansıtan görseller ve eşyalar yer alırken ayrıca Çanakkale Savaşı sırasında askerlerimizin yedikleri yiyeceklerden oluşan temsili bir masa hazırlandı. Öğrencilerimiz bu sayede Çanakkale ruhunun ne demek olduğunu, bu savaşın hangi şartlarda kazanıldığını bir kez daha hatırlama fırsatı buldular.

Okulumuz konferans salonunda ise ilköğretime ve liseye olmak üzere iki farklı tören gerçekleştirildi. Öğretmenlerimizin ve Özel Pev Okulları Amiroğlu Fen Lisesi öğrencilerimizin hazırladığı program, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’de vatan uğruna canlarını veren şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okulumuz tarih öğretmenlerinden Gökhan Özer’in anlamlı konuşmasıyla devam eden programda daha sonra lise 10. sınıf öğrencilerimizin oynadığı “Çanakkale Gerçekleri” tiyatro oyunu sergilendi. Öğrencilerimizin sergilediği oyun; milletimizin ezelden beri değişmeyen bağımsızlık anlayışını, fedakarlığını ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasını bir kez daha hatırlatırken izleyenlerden de tam not aldı.