Okulumuz, her sene olduğu gibi bu sene de Cumhuriyet Haftası etkinlikleriyle kendinden söz ettirdi ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreninin yanında yaklaşık bir hafta boyunca birbirinden farklı etkinliklere imza attı.

Bu anlamda öğrencilerin Cumhuriyet ruhunu derinden hissetmeleri için hazırlanan ve haftanın en dikkat çekici çalışması olan “Atatürk ve Cumhuriyet Anıları” konulu sergi büyük ilgi gördü. Okulumuz, Mustafa Kemal Atatürk’ün döneme ait yedi anısı ve bu anılarla ilişkili antika objelerle hazırlanan özel alanlarla adeta bir Atatürk müzesine dönüştü.

Sergimizde Atatürk’e ait Cumhuriyetimizin kuruluş dönemini ve sonrasını anlatan “Kitap Tutkusundan Liderliğe Uzanan Yol; Sizi Bir Kıvılcım Olarak Gönderiyorum, Alevler Olarak Geri Dönmelisiniz; Büyük Liderin Küçük Mektup Arkadaşı Curtis La France, Benim Hediyem, Bir Emanet; Dal Kesilmeyecek, Köşk Yürüyecek; Ülkenin Kaderini Değiştiren Saat; Her Limanda Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti” adlı anılar okulumuzun koridorlarında yerini aldı.

Öğrencilerimiz Retro Antika desteğiyle hazırladığımız alanları merakla incelerken Atatürk’ün anılarını Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Gülay BAŞAR’dan dinlediler. “Atatürk ve Cumhuriyet Anıları” sergi alanı, farklı okullardan öğrencilerin de ziyaretine açıldı. Bir hafta boyunca çevre okullardan gelen öğrenciler, okul koridorlarını büyük bir dikkatle gezdiler.

Dolu dolu bir haftanın sonunda 29 Ekim Salı günü okulumuz konferans salonunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı gerçekleştirildi. Tören, Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI’nın açılış konuşması ile başladı. Konuşmanın ardından 9. sınıf öğrencilerinin drama öğretmenleri ile hazırladıkları “Cumhuriyetin Ayak Sesleri” adlı tiyatro oyununu sergilendi. Tüm katılımcıların beğenisini kazanan gösteri ayakta alkışlandı.