Cumhuriyetimizin 95. yılı okulumuzda büyük bir coşku ve neşeyle kutlandı. 23-29 Ekim haftasını ‘’Cumhuriyet Haftası’’ olarak kutlayan okulumuz; öğrenci, öğretmen ve okul yönetimiyle birlikte bir dizi özverili çalışmaya imza attı. Öğrencilerimiz, ‘’Cumhuriyet Turnuvası’’nda düzenlenen basketbol, voleybol ve futbol müsabakalarına katılarak Cumhuriyet ruhunu yaşattılar. Görsel Sanatlar zümremizin öğrencilerimizle hazırladığı ‘’Atatürk Sergisi’’ büyük beğeni topladı. Sergide öğrencilerimizin dönem boyunca hazırladığı özgürlük ve cumhuriyet temalı çalışmalar yer aldı.

Öğrencilerimiz, ‘’Cumhuriyet Haftası’’ boyunca okulumuzun girişinde duran ‘’Cumhuriyet’’ panosuna cumhuriyetin onlarda uyandırdığı duygu ve düşünceleri yazarak Cumhuriyet’imize olan sevgilerini gösterdiler. 9.sınıf öğrencilerimizin hazırladığı ‘’Ben Cumhuriyetim, Cumhuriyet Benim’’ adlı oyun konferans salonunda sahnelendi. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin birlikte hazırladıkları oyun izleyiciler tarafından coşkuyla izlendi.

Genel Müdürümüz Pınar Kaya, konuşmasında “29 Ekim, Cumhuriyet çınarımızın yaş günüdür. Cumhuriyetin başlangıç şartlarına ve içinde bulunduğumuz coğrafyaya baktığımız zaman, Mustafa Kemal Atatürk’ün büyüklüğünü ve ileri görüşlülüğünü bir kez daha görüyoruz.  Atatürk’ün; askeriyle, çocuğuyla, yaşlısıyla, kadınıyla kurduğu Cumhuriyet sayesinde Türkiye’nin dört bir yanında meydanlarda gururla; “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir!” diye haykırabiliyoruz. Bir Türk kadını, bir eğitimci olarak Büyük Önder  Atatürk’ün göstermiş olduğu hedefler ışığında yapacağımız çok şey var diye düşünüyorum. Hiçbir durum bizi ümitsizliğe sevk etmemeli. Atatürk ve yol arkadaşları bize öyle sağlam temeller üzerine kurulmuş bir  Cumhuriyet bırakmışlar ki her şeye rağmen Cumhuriyet çınarımız hala dimdik ayakta!” sözleriyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemine bir kez daha vurgu yaptı.