Cumhuriyetimizin 94. yılı okulumuzda büyük bir coşku ve neşeyle kutlandı. 23 – 29 Ekim haftasını “Cumhuriyet Haftası” olarak kutlayan okulumuz; öğrenci, öğretmen, veli ve okul yönetimiyle birlikte bir dizi özverili çalışmaya imza attı.

Cumhuriyet etkinliklerimizin ilki 23 Ekim Pazartesi günü Denizli Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun marşlarıyla başladı. Bando; İstiklal Marşı’nı, Gençlik Marşı’nı ve İzmir Marşı’nı coşku ile çaldı. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimiz bütün marşlara coşkuyla eşlik ettiler. Bunun yanında hafta içi Beden Eğitimi Zümremizin düzenlediği etkinlik de görsel bir şölene dönüştü.  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin tam kadro katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte tüm öğrenciler iç içe geçmiş halkalarla okul bahçesinde muhteşem bir Atatürk ve Türk Bayrağı tablosu ortaya çıkardı. Bahçede bu renkli görüntülerin ortaya çıktığı haftada tüm panolar Cumhuriyet temalı görsellerle süslenirken okulumuzun koridorlarında da Atatürk, Türk Bayrağı ve 29 Ekim-29 Cumhuriyet Kadını konulu sanatsal çalışmalar sergilendi.

Bir hafta boyunca yapılan spor müsabakalarıyla da Cumhuriyet ruhunu yaşatmaya devam ettik. Öğrencilerimiz, “Cumhuriyet Turnuvası”nda düzenlenen futbol, basketbol ve voleybol müsabakalarına katıldılar.

Haftayı taçlandıran son etkinliğimiz ise 29 Ekim Pazar sabahı okulumuzun konferans salonunda gerçekleşti. İlkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerimizin düzenlediği tören; saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlkokul ve Ortaokul Müdürü Hilal TORTOP’un açılış konuşmasıyla başladı. Drama zümresinin hazırladığı “29 Ekim 29 Kadın” adlı gösteri izleyicilerdeki Cumhuriyet coşkusunu artırdı. Güzel bir final gösterisinin ardından “Onuncu Yıl Marşı” ile son bulan tören; veliler, öğretmenler ve öğrenciler tarafından uzun süre alkışlandı.