“Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” diyen Mustafa Kemal ATATÜRK’ün TBMM’in açılışı anısına tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dolu dolu bir etkinlik programı ile kutluyoruz. Bir gün ile sınırlı kalmayan ve bir haftaya yayılan programda birçok sanat, spor, kültür, eğlence ve ikram etkinliği yer almakta.

18 Nisan sabahı çeşitli şarkılarla ve ikramlarla öğrencilerimizi karşılayan okulumuz, İzmir Marşı ile 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı başlattı. Bahçeye kurulan çeşitli istasyonlarla renklenen programda resim ve müzik gibi performans atölyeleri ile Zumba gibi gösteri etkinlikleri de yer aldı. Ayrıca 20 Nisan’da bahçede mangal etkinliği düzenlendi ve öğrencilerimiz şarkılar eşliğinde öğle yemeklerini bahçede yediler.

Bunların yanında koordinasyon parkuru, eğitsel oyunlar, resim sergisi, müzik etkinlikleri ve Korolar Festivali’nde temsil gibi birçok etkinliği kapsayan program; 21 Nisan Cuma günü gerçekleştirilen törenlerle taçlandırılacak.