Okulumuzda 14 Şubat Dünya Öykü Günü yine çeşitli etkinliklerle kutlandı. Türkçe öğretmenlerimizin düzenlediği etkinlikler, öğrencilerimizce ilgiyle karşılandı. Dünya Öykü Günü’nün önemine dikkat çekmek için 5. sınıf öğrencilerimizden oluşan bir grup, okul öncesi ve ilkokul sınıflarını ziyaret ederek seçtikleri öyküleri minik arkadaşlarına okudular.

6.sınıf öğrencileri ise okulumuzun konferans salonunda gerçekleştirilen “Yaratıcı Eller İş Başında” adlı etkinliğimizde kendi öykülerini yazdılar. Gruplara ayrılarak kendilerine verilen görselleri yorumlayıp bu görsellerden yola çıkarak yaratıcı öyküler yazan öğrencilerimiz oldukça keyifli vakit geçirdiler. Ardından daha önceden yazmış oldukları 6 kelimelik öyküleri balonlarla gökyüzüne bırakarak “Bir Öykü Saldım Gökyüzüne” adlı sloganla günü tamamlamış oldular.

7.sınıf öğrencilerimiz daha önce okudukları ve sevdikleri öykü kitaplarını arkadaşlarıyla takas ettiler. Tüm bu etkinlikleri eğlenceli bir şekilde tamamlayan ortaokul öğrencilerimiz öykülerle dolu güzel bir günü geride bıraktılar.