Her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hafta boyunca okulumuzda gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle coşku içinde kutladık.

Çocuklara bayram armağan eden dünyadaki tek lider olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu bayramı, her gün gerçekleştirdiğimiz farklı etkinliklerle öğrencilerimize kendilerini özel ve önemli hissettirecek şekilde geçirdik.

23 Nisan haftasının ilk gününden itibaren okulumuzun bahçesinde kurulan drama, müzik, görsel sanatlar ve oyun atölyelerinden oluşan stantlarda okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de iş birliği içinde değişik oyunlar oynadılar. Bu oyunlar sayesinde zaten bildikleri paylaşma, iş birliği, saygı vb. kavramları pekiştirerek keyifli bir süreç geçirdiler.

Etkinliklerin son günü olan cuma günü ise öğle saatlerinde bahçemize kurulan sahnede birçok öğrencimiz yeteneklerini sergileme fırsatı buldular. 7. sınıf öğrencilerimizden oluşan “C202 Müzik Grubu”nun üç şarkı ile açılışı yaptığı gösterilerde  “Özel PEV İlkokulu Jimnastik Takımı”mız ve “Latin Dansları” grubumuzun yanında ortaokul “step-aerobik” takımımız da performanslarını sergileyerek öğrencilerimizin günü bir panayır havasında geçirmelerini sağladılar.

Dolu dolu geçen bir haftanın sonunda 23 Nisan 2018 Pazartesi günü okulumuz konferans salonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programımızı gerçekleştirdik. Açılış konuşmasını Genel Müdürümüz Pınar KAYA’nın yaptığı tören, Drama öğretmenlerimizin hazırladığı “Cumhuriyet Çocukları” adlı tiyatro oyunu ve Müzik öğretmenlerimizin hazırladığı öğrenci ve öğretmenlerimizden oluşan çocuk şarkıları korosuyla devam etti.  Gösteride, dünyanın bir günlüğüne çocuklara verildiğinde dünyanın ne kadar güzelleştiği mesajı verildi. Tüm veli ve öğrencilerimizi büyüleyen gösteri, bu güzel haftayı taçlandırdı ve ayakta alkışlandı.