23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl olduğu gibi bu yıl da coşku ve heyecan içinde kutladık.

Dünyada çocuklara bayram armağan eden tek lider olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu anlamlı bayramı, hafta boyunca gerçekleştirdiğimiz farklı etkinliklerle öğrencilerimize kendilerini özel ve önemli hissettirecek şekilde geçirdik.

23 Nisan haftasının ilk gününden itibaren okulumuz bahçesinde kurulan İngilizce, müzik, görsel sanatlar ve oyun atölyelerinde okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de iş birliği içinde değişik oyunlar oynadılar.

Şenlik havasında geçen bir haftanın sonunda cuma günü okulumuzun bahçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programımızı gerçekleştirdik. Lise Bando Takımımızın gösterisiyle başlayan tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. İlkokul ve Ortaokul Müdürümüz Hilal Tortop, açılış konuşmasında çocuklara “Şüphe yok ki sizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün umutla, güvenle sizlere hediye ettiği bu değere gereken önem ve kıymeti göstereceksiniz. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu yarınlarda yaşamak dileğiyle…”şeklinde seslendi.

Törende okul öncesinden ortaokula kadar değişik kademelerden öğrencilerimiz; dans, step, jimnastik, halk oyunları, eskrim gösterileriyle hünerlerini sergileme fırsatı buldular. 3. sınıf öğrencilerimizin çocuk korosu ve ortaokul öğrencilerimizin okul korosu ayrı ayrı sahne alıp dinleyenlerden büyük alkış aldı.