İzmir Ekonomi Üniversitesinde 17 – 20 Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenen “ECOTRAIN 22” etkinliğinde 15 kişilik 5 komiteden oluşan Özel PEV Amiroğlu Fen Lisesi öğrencilerimiz, ilk defa katıldıkları etkinlikte onur ödülü alarak büyük bir başarıya imza attılar.

Ülkemizin çeşitli liselerinden öğrencilerin katıldığı “ECOTRAIN 22” konferansında uluslararası platformda önem taşıyan birçok konu tartışıldı. Öğrencilerimizden Ayşenaz ORGAN, Mina BOZKURT ve Doğa GÜNDEMİR “DISEC” isimli komitede; Deniz KİRİŞ “JCC” isimli komitede; Emirhan GEDİK, Korcan HEREK, Mert BAYKENT  “WHO” isimli komitede; Zehra KES, Mine Ada ALATAŞ, Deniz ECEVİT ve Nisa Selin PALAMUTÇU “UN WOMEN” isimli komitede ve son olarak Emel BAYSAL, İremsu KOÇ, Doğa AVCIcı, Yağız Zorbey DURSUN “COMMONWEALTH” isimli komitede kendilerine verilen ülkeleri temsil ederek üst düzey bir İngilizce ile o ülkenin sorunlarına çözüm getirme ve geliştirme hakkında çalışmalar yaptı. Dünya gündemindeki çeşitli konuları tartıştılar ve anlaştıkları noktalar üzerinde kararnameler hazırladılar.

Öğrencilerimiz, eğitim programı olarak düzenlenen “Birleşmiş Milletler Simülasyon” programındaki aktif konuşmaları ve komitelere olan katkılarıyla bizleri gururlandırdı.

Etkinliği başarıyla tamamlayan öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.