Okulumuz “Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı”na ev sahipliği yaptı. Sabancı Vakfı’nın desteği, Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünün iş birliğiyle okulumuzun ev sahipliğinde düzenlenen 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı; 7 Mart 2020 tarihinde okulumuzda gerçekleşti. Eğitime gönül verenleri bir araya getiren çalıştay Denizli’den ve Türkiye’nin birçok şehrinden gelen eğitimciler tarafından yoğun talep gördü.

2004’ten bu yana düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, “İşimi nasıl daha iyi yaparım?” düşüncesiyle pek çok çocuğun dünyasını değiştiren öğretmenlerin çalışmalarını görünür kılmakta. Çalıştaydaki fikirler, uygulamalar ve materyaller; konferansa katılan binlerce eğitimciye ilham verirken okuldan okula, ilden ile yayılıyor. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Denizli Yerel Çalıştayı’nda da “Saklı Kalan Başarılar” temasında kurum ve okullar tarafından yapılan çalışmaları içeren otuzu aşkın sunum ve atölye gerçekleşti.

ERG İletişim Koordinatörü Özge KARAKAYA, Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut OĞUZ’un  açış konuşması ile başlayan çalıştay, Eğitim Yöneticisi ve Yazar Burcu AYBAT, Yenilikçi Öğrenme Merkezi Kurucusu Kayhan KARLI ve ERG Eğitim Laboratuvarı Koordinatörü Suat KARDAŞ’ın yer aldığı açılış panelinin ardından eğitimcilerin yaptığı sunum ve atölyelerle devam etti. Hizmet içi eğitime çok önem veren eğitim kadromuz da “Saklı Kalan Başarılar” teması ile gerçekleşen konferansta gerek sunum yaparak gerekse katılımcı olarak yerini aldı.

Başta “Özel PEV Okulları, Öğretmen Ağı, Eğitim Reformu Girişimi, Milli Eğitim Müdürlüğü” olmak üzere pek çok kurum ve kuruluştan seçkin örnekleri paylaşan eğitimciler; her kademeden öğrencinin ihtiyacını karşılayacak türden sunumlar yaptılar. “Doğa Öğretmenim – Takas Edelim, Problem Çözme Stratejileri ve Uygulaması, Bilimi Çocukların Yaşamına Taşıyalım, Duygulara Yer Açsam Felsefe Olur mu, Müzede Bir Gün, Merak Kumbarası, İlköğretimde İklim Oyunu, Kavga Çare Olur mu? Sorgulama Çemberi, Temel Düşünme Becerisi” gibi daha pek çok sunum gerçekleşti.

Sunumların ardından değerlendirme toplantısında buluşan öğretmenlerimiz, birbirlerinden ve deneyimlerinden edindikleri bilgileri paylaşma ve değerlendirme fırsatı buldular. Bol öğrenmeli geçen çalıştaydan tüm eğitimciler memnuniyet içinde ayrıldılar.