İngilizce eğitim programımız kapsamında Hollanda’nın Eindhoven şehrinde gerçekleşen “Europeshire School Camp” projesine 30 öğrencimizle katıldık. İngilizce öğretmenlerimizden Cevriye Demirel ve Müdür Yardımcımız Erdal Turgut’un eşlik ettiği öğrenci grubumuz, 1-6 Nisan 2018 tarihleri arasında Harba Lorifa Gençlik Yurdunda organize edilen programa dünyanın  farklı ülkelerinden (Bulgaristan, Slovenya, Belçika) gelen öğrenci gruplarıyla birlikte katıldı.

Bağımsız bir okul kampı projesi olan “Europeshire” süresince öğrenciler anadili İngilizce olan grup liderleri eşliğinde; çeşitli atölye çalışmalarına haftalık programa uygun şekilde katılmış, spor aktiviteleri, el sanatları, müzik  atölyeleri, doğa yürüyüşleri, münazaralar, yetenek yarışmaları gibi aktiviteler sayesinde farklı ülkelerden gelen öğrencilerle iletişim olanağı bulmuşlardır. Grup çalışmalarında, dil engelini aşma ve kendilerini ifade ettikleri özgür bir platformda yer alma şansı yakalayan öğrencilerimiz yoğun geçen haftanın sonunda yaptıkları çalışmaları sergilemiş ve böylece farklı kültürleri tanırken kendi kültürlerini de dünyaya tanıtma fırsatını yakalamışlarıdır.

Amsterdam’da Dam Meydanı ve Madame  Tussauds Müzesi gibi önemli noktaları gezen öğrencilerimiz, kanal turu yapma fırsatı da buldular.

Kamp sonunda öğrencilerimiz çok keyifli ve güzel tecrübeler elde etmiş, kamp organizatörü  ve liderlerinden de olumlu dönütler almışlardır.

Dil gelişimi ve farklı kültürleri tanımayı amaçlayan bu projenin öğrenciler adına büyük bir kazanım olduğunu söyleyen Kurucu Temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Meder, öğrencilerin yararına olan ve onların hayatına dokunan şeylerin çok değerli olduğunu ve bu tür çalışmaları her zaman desteklemeye devam edeceklerini belirtti.