Okulumuzda diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı hafta boyunca gerçekleştirdiğimiz keyifli ve coşkulu etkinliklerle kutladık. Atatürk’ün gençlere verdiği değerin bir göstergesi olan Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde öğrencilerimiz; hafta boyunca 19 Mayıs ruhuna yaraşır bir şekilde voleybol, futbol ve daha birçok farklı spor dalındaki turnuvalarda mücadele ederek keyifli zamanlar geçirdiler. Spor yapmanın yanı sıra her zaman farklı sanat dallarında da etkin bir sürecin içinde olan öğrencilerimiz dönem boyunca hazırlıklarını yaptıkları resim sergisini de bu hafta açtılar. Öğrencilerimizin yapmış oldukları resimlerden oluşan sergi arkadaşları ve velileri tarafından büyük beğeni aldı. 

Bayram haftamızın diğer bir etkinliği ise çarşamba ve perşembe günü öğleden sonra öğrencilerimizin verdiği konserlerdi. Öğleden sonraki konserlerde öğrencilerimiz solo ve grup performanslarını sergilerken dinleyenler de eğlenceli dakikalar geçirdi. Okulumuz öğrencileri dışında farklı okulların öğrencilerinden oluşan müzik grupları da bu konserlerde yer aldı. “SİGMA” grubunun törenimize katılımıyla birlik ve beraberlik vurgusu yapılırken öğrencilerimiz farklı sesler ve grupları da dinlemenin keyfini yaşadı. 

Hafta boyunca yapılan etkinliklerimiz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama töreni ile sona erdi. Açılış konuşmasını Özel Pev Okulları Amiroğlu Fen Lisesi Müdürü Hanife Kara yaptığı tören, geçtiğimiz hafta Fas’ta yapılan Liseler Arası Dünya Yüzme Olimpiyatları’nda Türkiye rekoru kırarak dünya üçüncüsü olan yüzücümüz Baturalp Ünlü’nün konuşmasıyla devam etti.  Yapılan konuşmaların ardından halk oyunları, Latin dansları ve beden perküsyonu gösterileri salondaki coşkuyu artırırken törenin finalinde step-aerobik takımımız sahne aldı. Öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından büyük beğeniyle izlenen törende okulumuzun gençleri de ‘’Bütün ümidim gençliktedir.’’ diyerek gençliğe ne kadar güvendiğini gösteren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e daima onun gösterdiği yolda olacaklarının mesajını verdiler.