Gelibolu’da batan güneş yükselerek Avusturalya’daki ertesi günü aydınlatıyor ve Anzak askerleri kendilerinin olmayan bir savaşta sevdikleri şarkılar, yemekler, kokular ve insanlar ile vedalaşamadan bu topraklarda kanlarını döküyorlardı. Sonra bir ses yükseldi ve dedi ki: “Burada, dost bir vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yan yana koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır. Onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.”

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü törenlerinde bu sene 6 Şubat’ta yaşadığımız büyük felakette yardımımıza koşan Avusturalyalı Kurtarma Ekiplerine teşekkürlerimizi sunarken şehit olan Mehmetçiklerimizle beraber Anzak şehitlerini de selamladık.

Etkinlikte görev alan Özel AMİROĞLU Fen Lisesi öğrencilerimiz; Arda Ege YILDIRIM, Asya ERDUR, Beste ERBEĞİ, Bora KURU, Cem ASLAN, Ceren KIRKBAŞ, Çağan Tuna CANKURT, Deniz DİKMEN, Deniz KİRİŞ, Duru ÖZER, Meyrahan KAYACAN, Mustafa AKSOY, Tuana TUNA, Zeynep Naz AYGÖREN’e ve etkinlikte emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.