Okulumuzun 9 ve 10. sınıf öğrencileri, konferans salonumuzda düzenlediğimiz “Ignite Talk” etkinliği kapsamında kendi hazırladıkları İngilizce sunum ve paylaşımlarını gerçekleştirdi.

Öğrencilerimizi topluluk önünde konuşmaları konusunda cesaretlendirmek için haftalık programlarımızda “Ignite Talk” çalışmalarına yer verdik. Toplum önünde İngilizce konuşmanın ve hatta sunum yapmanın öğrencilerimizin kendilerine olan güvenlerini arttırdığını gözlemlediğimiz bu süreç boyunca her hafta farklı bir konu üzerinde kendi fikirlerini dile getiren öğrencilerimizi İngilizce konuşma konusundaki ön yargılarından arındırmaya çalıştık.

Bu kapsamda, 16 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde öğrencilerimiz, kendilerinin seçtiği güncel konularda İngilizce olarak hazırladıkları sunumlarla dinleyicilerin karşısına çıktı.

Etkinlikte yer alan öğrencilerimizin güncel konuları yansıtan konuşmaları, dinleyenlerin son derece ilgisini çektiği gibi, öğrencilerimizin İngilizce düzeyleri ve konuşmalarındaki akıcılığı da büyük alkış aldı. Renkli görüntülere sahne olan etkinliğimizin sonunda öğrencilerimiz sertifikalarını alırken izleyiciler de keyifli anlar yaşadılar.