Okulumuz sosyal bilgiler zümresi öncülüğünde “Yeryüzünde Yaşam”  ünitesi, “Uygarlıklar Beşiği Anadolu” konusu çerçevesinde disiplinler arası iş birliği gerçekleştirilerek Denizli’nin önemli tarihi değerlerinden olan “Laodikya”ya dikkat çekilen birçok etkinlik düzenlendi.

Etkinlikte öncelikle öğrencilerimize Laodikya ile ilgili detaylı bilgi verildi. Ardından Laodikya’ya bir gezi düzenlendi. Gezi kapsamında kenti derinlemesine inceleyen öğrencilerimiz, şehri gezdikten sonra bir dizi kültür-sanat ekinliğine imza attı. Etkinlikler çerçevesinde o döneme ait oyunlar drama halinde sergilendi, koro öğrencilerimiz Laodikya temalı şarkılarını seslendirdi ve antik kentler temalı bir resim sergisi düzenlendi. Ayrıca öğrenciler “Laodikya Kahramanını Arıyor” temalı bir yaratıcı yazma çalışmasına da imza attı.

Tüm bunların yanında geziye katılan öğrencilerimizin Laodikya ile ilgili bulmacayı da çözmesi gerekmekteydi. Öğrencilerimizin elinde yer alan bulmacanın cevapları, yine öğrencilerimizin bu gezideki izlenimleri sonucunda ortaya çıktı. Çocuklarımız, soruların cevaplarını gerek rehberin anlatımları sırasında gerek koronun verdiği konser sırasında gerekse drama gösterisi sırasında buldular.

Projeyi düzenleyen öğretmenlerimiz; bu gezi sayesinde öğrencilerimizin kültür varlıklarımızı yerinde görme deneyimini elde ettiğini, yaparak yaşayarak kalıcı öğrenmenin gerçekleştiğini, öğrencilerimizin Laodikya gibi  kültür varlıklarının bizden çok uzak olmadığını öğrendiklerini ifade ettiler.