2019 LGS’de öğrencilerimiz yine fark yarattılar. Öğrencilerimizden Nehir Tokat, Türkü Su Köylü ve Berke Kaan Sarıtaş sınavda bütün sorulara doğru yanıt verdiler ve 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldular.

Dereceye giren öğrencilerimiz için öğrencilerimizin aileleriyle katıldıkları bir yemek organize edildi ve öğrencilerimize plaketleri verildi. Velilerimizin yanı sıra yemeğe Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, Genel Müdürümüz Pınar Kaya, İlkokul Ortaokul Müdürümüz Hilal Tortop ve İlkokul Ortaokul Müdür Yardımcımız Fuat Manav da katıldılar. Öğrencilerimizin başarılarıyla her zaman gurur duyduğunu dile getiren Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, tercih sonuçlarına göre İstanbul Erkek Lisesine yerleşen Nehir Tokat ve Türkü Su Köylü’yü, Galatasaray Lisesine yerleşen Berke Kaan Sarıtaş’ı kutlayarak plaketlerini takdim etti. Elde ettikleri başarının heyecanını ve gururunu yaşayan öğrencilerimiz; kendilerine verdikleri destekler için ailelerine, öğretmenlerine ve okul yönetimine teşekkürlerini sundular.

Öğrencilerimizin 1. tercihlerinde Türkiye’nin önde gelen okullarına yerleşmeleri, okulumuzdaki diğer bütün öğrenciler için önemli bir örnek ve başarı teşkil etti. Ayrıca okulumuzda uygulanan eğitim modelinin ne denli doğru ve etkili bir model olduğunun da bir kez daha altını çizmiş oldu.
PEV Okulları olarak öğrencilerimizi tebrik ediyor ve yeni eğitim hayatlarında kendilerine güzel bir gelecek diliyoruz.