Okulumuzun Rehberlik birimi tarafından kariyer gelişimi çalışmaları kapsamında 10-11 Ekim 2022 tarihleri arasında “İzmir Üniversite Tanıtım Gezisi” düzenlendi. Geziye 9, 10 ve 11.sınıf öğrencilerimiz katılırken farklı branşlardaki öğretmenlerimiz de süreçte öğrencilerimize rehberlik etti.

10 ve 11. sınıf öğrencilerimizin kariyer süreçlerini desteklemek ve üniversite hedeflerini oluşturma sürecinde yaşantı zenginliği sağlamak amacıyla gezide çeşitli etkinliklere yer verildi. Bu kapsamda öğrencilerimiz Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege ve İzmir Ekonomi Üniversitesi kampüslerini ve fakültelerini ziyaret etti. Gezi sırasında öğrencilerimize eşlik eden üniversite temsilcilerinin de desteğiyle farklı lisans bölümleri hakkında bilgi sahibi olan öğrencilerimiz aynı zamanda üniversite hayatı, akademik ve sosyal faaliyetler hakkında da bilgi edinme fırsatı yakaladılar.

Geziye katılan 9. sınıf öğrencilerimiz ise okula uyum ve oryantasyon etkinlikleri kapsamında yürütülen İzmir kültür gezisine katıldı. Kültür gezisi kapsamında bir gece otelde konaklayan öğrencilerimiz, akşam saatlerinde Kuşadası şehir merkezini gezdiler. Meryem Ana Evi/Kilisesini, Efes Antik Kentini ve Şirince Köyünü rehber eşliğinde gezen öğrencilerimiz, kültürel ve tarihi yapılar hakkında bilgi sahibi oldular.  Bu süreçte yeni yerler keşfeden, yeni arkadaşlıklar da edinen öğrencilerimiz bol bol fotoğraf çektiler ve kendileri için unutulmayacak anılar biriktirdiler.