Pamukkale Eğitim Vakfı Okulları olarak 4. sınıf öğrencilerimizi coşkulu bir törenle yeni yolculuklarına uğurladık. Törenimiz kokteyl ile başlayıp öğrencilerimizin aileleri ve öğretmenlerinin gurur dolu bakışları ile sahnede yerlerini almasıyla devam etti. Mezuniyet törenimizde aynı zamanda velimiz olan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz DOĞAN konuşma yaparak öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik etti.

Mezunlarımızın eğitim yolculuğundaki rehberleri olan sınıf öğretmenleri de öğrencilerimize ve velilerimize seslendi. Sevinç ve hüznü aynı anda yaşadığını belirten 4/A sınıfı öğretmeni Kenan UZ konuşmasında “Bundan sonraki eğitim hayatınızda PEV ailesinin çatısı altında edinmiş olduğunuz bilgi ve değerler size yol gösterecektir. Kendinize güvenin ve gayret edin. Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayın. Atatürk’ün büyük fedakarlıklarla nasıl aydınlık ufuklar açtığını sizlere öğretmek için çaba harcadım. Umarım sizler de Atatürk’ün çizdiği yolda yürümeye devam edersiniz.” diyerek öğrencilerine seslendi.

4/B sınıfı öğretmeni Lütfiye KOÇOĞLU “Dört yıl önce ışıl ışıl parlayan gözlerle, heyecanla çarpan minik kalplerle başladı yolculuğumuz. Biz, birbirimizi koşulsuz sevip saydık. Bundan sonra yepyeni yolculuklar sizi bekliyor. Kocaman umutlarla, büyük bir gururla mezun ediyorum sizleri.” sözleri ile duygularını ifade etti.

Son olarak söz alan 4/C sınıfı öğretmeni Murat Ökti “Kalpleri sevgiyle dolu olan bu güzel çocukların öğretmeni olduğum için mutluyum. Bugünden sonra hayatınızın başarılarla dolu olacağına, kendinizle gurur duyacağınız sayısız günler olacağına gönülden inanıyorum. Yolunuz açık olsun çocuklar.” sözleriyle özelikle öğrencilerine olan inancına vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından öğrencilerimiz sınıf öğretmenlerinin ellerinden başarı belgelerini teslim aldılar. Mezunlarımızın keplerini fırlatmalarıyla görsel şölene dönüşen törenimiz eğlenceli anlarla devam etti. PEV Okulları olarak değerli öğrencilerimize yeni yolculuklarında mutluluk ve başarılar dileriz.