Norveçli ünlü ressam Edvard Munch, 1895 yılında iki arkadaşı ile akşam yürüyüşü yaparken güneş batmakta ve gökyüzü kızılımsı bir renge bürünmektedir. Kendini yorgun hisseden Munch o an doğanın çığlığını duyar ancak yürüyüşünde ona eşlik eden arkadaşları bu sesi duymaz. Kendisini çok etkileyen bu anıları günlüğüne not eden Munch, yaşadığı bu olaydan esinlenerek kendisinin en bilindik eseri olarak kabul edilen “Çığlık” tablosunu resmeder.

Okulumuz 4. sınıf öğrencileri; Edvard Munch’un “Çığlık” tablosunun hikâyesinden yola çıkarak maskeler yaptı, resimler çizdiler; bunun yanında Joan Miro’nun sembolik resimleri de başta olmak üzere daha pek çok ressamın eserinden ilham alarak çalışan öğrencilerimiz, eserlerini bir sergiye dönüştürdüler. Öğrencilerimizin eserlerini sergiledikleri “Karma Mezuniyet Sergisi” 15 Haziran 2021 tarihinde okulumuzda açıldı.

Sergiyi düzenleyen okulumuz Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülay BAŞAR “Öğrencilerimizin 1. sınıftan itibaren sanat derslerine giriyorum ve bu yıl mezun oluyorlar. Bu sergi mezuniyet sergisi olması özelliği de taşıyor bu sebeple ben ve öğrencilerim için ayrı bir anlamı, önemi var. Öğrencilerim çok çalıştılar ve öğrendikleri sanatçılara dair hissettiklerini ürünlerine yansıtıp yeni eserler ortaya çıkarttılar. Bu nedenle her bir çalışma öğrencilerimizin iç dünyalarını yansıtıyor.” şeklinde duygularını ifade etti. Sergiyi takip eden öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin gözlerindeki hayranlık görülmeye değerdi.