Başarı tesadüf değildir. Çok çalışmak, sebat etmek, öğrenmek ve fedakârlık ister. İçinde gelenekler barındırsın ister. 27 yıllık köklü deneyimimizle Özel PEV Okulları olarak görkemli bir tören ile ortaokul ve lise mezunlarımızı aydınlık geleceklerine gurur ve mutluluk içinde uğurladık.

PEV Okulları yönetimi ve öğretmenleri adına konuşma yapan Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar KAYA “Okul hayatınız boyunca birçok başarıya imza atıp hepimizi gururlandırdınız. Artık başka başarılara imza atmak için yuvadan uçma vakti. Hayatınızın bundan sonraki kısmında da bizleri başarılarınızla gururlandıracağınıza olan inancım tam. Sizler, aydınlık Türkiye’nin umut veren ışıklarsınız.” sözleri ile mezun öğrencilerimize seslendi.

Pamukkale Eğitim Vakfı adına konuşmasını yapan Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI ise Özel PEV Okulları yönetim kadrosuna ve değerli öğretmenlerine teşekkür ederek başladığı konuşmasına mezun olan öğrencilere seslenerek devam etti. Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI “Sevgili Öğrenciler! Dünyada her şey için, uygarlık için, yaşam için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. Günümüzde bunun daha da farkındayız. Bilgilerin baş döndürücü bir hızla çoğaldığı dünyada sizlere bilgiye ulaşmayı, kendinizi geliştirmeyi öğretmeye çalıştık. Sizler artık ayaklarınızın üzerinde duracak bilgiye sahipsiniz. Bizler her zaman sizin başarılarınız ile gurur duyacağız.” sözleri ile mezunlarımıza olan güvenini vurguladı.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından açıklanan Özel PEV Okulları Ortaokul Kademesi 24. dönem mezunları arasında derece alan öğrencilerimizden Ege ÖZTURAN üçüncülüğe, Bilge Kağan AKKILIÇ ikinciliğe ve İrem BAYHAN birinciliğe hak kazandı. Özel PEV Okulları 24. dönem mezunları birincisi olarak İrem BAYHAN okul kütüğüne plaketini çaktı.

Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz törenin ardından başarı belgesini ve plaketini Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI’nın elinden alan İrem BAYHAN “Başlangıçta benim için yabancı olan bu okul şimdi benim evim gibi oldu. Bu kocaman ailenin bir parçası olmaktan hep mutluluk duyduk. Geçen sene mezun olan büyüklerimizden devraldığımız meşaleyi şimdi bizden küçüklere devrediyoruz!” sözcükleri ile heyecanını ifade ettiği konuşmasında, başta Sınıf Öğretmeni İlknur OCAKTAN olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlerine ayrıca pandemi döneminde öğrencilerin sağlığı için canını dişine takarak çalıştıklarını belirttiği tüm okul personeline teşekkür etti.

Özel PEV Okulları Amiroğlu Fen Lisesi 8. dönem mezunları arasında derece alan öğrencilerimiz Eyiz Beril KAYA üçüncülüğe, Sinem BAYAZIT ikinciliğe ve Erdoğan KOCABAŞ birinciliğe hak kazandı.

Özel PEV Okulları Amiroğlu Fen Lisesi 8. dönem mezunları birincisi olan Erdoğan KOCABAŞ, okul flamasını 11.  sınıflar birincisi Çağan HEREK’e teslim etti. Erdoğan KOCABAŞ okul kütüğüne plaketini çakmasının ardından gerçekleştirdiği konuşmasında ailesine, öğretmenlerine ve arkadaşlarına teşekkür ederek kendisini dinleyen konuklara seslendi: “Son olarak bize bir ülke miras bırakacak tüm büyüklerimden bir ricam var. Bize balık vermeyin, balık tutmayı da öğretmeyin, kendimiz öğrenebiliriz. Bize balık tutulacak temiz bir deniz bırakın ve balığımızı elimizden almayın.” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Haziranın güzel havasının eşlik ettiği törenimizin devamında öğretmenlerinin ellerinden başarı belgelerini alan Özel PEV Okulları mezunları gerçekleştirilen tören ile keplerini göğe fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar. Bizler Özel PEV Okulları ailesi olarak yeni mezunlarımıza başarılar diliyor ve her zaman onların başarıları ile gururlanacağımızı biliyoruz.