Okulumuz öğrenci, öğretmen ve okul personelimizin otizmli öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlamak için düzenledikleri sosyal sorumluluk konseri büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Müsaadenizle Çocuklar korosu bu özel ve anlamlı amaç için 6 Aralık 2019 Cuma günü saat 20.00’de Merkezefendi Kültür Merkezinde dinleyicilerle buluştu. Yedi yüzü aşkın güzel gönüllü insanı bir araya getiren konserimize ilgi yoğundu.

Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem USLU, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz DOĞAN, Pamukkale Belediye Başkanı Avni ÖRKİ, Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut OĞUZ, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat ERDOĞAN, Denizli BAROSU Başkanı Müjdat İLHAN, Denizli İl Milli Eğitim Şube Müdürü İzzet AYDIN, Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI, Pamukkale Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, PEV Okulları yönetim kadrosu ve öğretmenleri konserde yerlerini aldılar.

Konserimiz otizmli bireylerin toplumda yer edinmeleri ve yaşamlarını bağımsız bir şekilde sürdürebilen bireyler haline gelmeleri için büyük bir özveriyle çalışan DOÇEM (DENTAŞ Özel Eğitim Uygulama Merkezi) yararına gerçekleşti. Bir devlet okulu olan ve hayırseverlerin desteği ile açılan DOÇEM, bireysel farklılıklarından dolayı mevcut eğitim öğretim ortamından yararlanamayan 4-21 yaş arasındaki otizmli bireylerin en iyi şekilde eğitim almasına fırsat sunmaya, onları hayata hazırlayacak farklı birçok çalışma içinde yer almaya devam ediyor.

Konserimizde konuklarımız önce Nafiz TOK yapımcılığın hazırladığı farkındalık çalışmasının görüntülerini izlediler. Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI’nın konuşmasının ardından sosyal sorumluluk projemizi katkılarıyla güçlendiren isimlere plaketlerini yine önemli isimler takdim etti.

Gecede DOÇEM öğretmenlerinden Emsal YILDIRIM ve öğrencisi Salih DELİKANLI dansları, DOÇEM Ritim Grubu ritim çalışmaları, Mehmet BAKAR ve Yavuz KAVAKLI ise şarkıları ile sahnede yerlerini aldılar. İzmir Lindyhoop Dans Topluluğu üyeleri dans gösterileri ile geceye renk kattılar. Dinleyicileri hem etkileyen hem de eğlendiren performansların tamamı izleyicilerden tam not aldı. Konserde okulumuza şarkıları ve müzikleri ile Tekil-A grubu eşlik etti. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul personelimiz hem solo hem de koro halinde 90’lar temalı pek çok şarkıyı seslendirdiler. Konuklarımız sergilenen her performansı uzun uzun ayakta alkışladı.

Konser sonunda öğrencilerimiz, otizmli arkadaşları için uzun süredir biriktirdikleri oyuncakları ve yardım kumbarasında biriken meblağı DOÇEM’e armağan ettiler. Bunun yanında konser giriş alanında DOÇEM öğrencilerinin el emeği ürünleri satışa sunuldu. PEV Okulları Okul Aile Birliği ve DOÇEM Okul Aile Birliği olarak ortak düzenlediğimiz konserden elde edilen gelirin tamamı DOÇEM’e bağışlandı.