Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin gençlerine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı 100. yıla yakışır bir coşku ve heyecanla kutladık.

Bayram haftamız, düzenlenen çeşitli etkinliklerle oldukça renkli geçti. Beden Eğitimi Zümremiz tarafından organize edilen spor turnuvaları hafta boyunca sürdü. Streetball, voleybol, futsal, langırt turnuvalarımız oldukça çekişmeli müsabakalara sahne oldu. Yapılan müsabakalar sonunda birincilere ödüller verildi.

15 Mayıs Çarşamba günü okul bandomuz ve sporcularımızdan oluşan grubumuzla şehir merkezinde gençlik yürüyüşü düzenledik. Marşlar eşliğinde yürüyen bandomuza ve sporcularımıza halkımız alkışlarla büyük destek verdi.

Haftanın dördüncü gününde ise sahne sırası lise münazara takımında ve müzisyen öğrencilerdeydi. Edebiyat Zümresi rehberliğinde yürütülen Münazara Kulübümüz konferans salonunda bir gösteri maçı gerçekleştirdi. Gençlerimiz münazara maçında düşüncelerin en dikkat çekici ve en net şekilde nasıl aktarılabileceğini gösterirken empati ve dinleme davranışlarının de ne kadar önemli olduğunu en güzel biçimde yansıttılar. Münazara maçında Nihansu Kuru ve Dilara Kaplan’dan oluşan takım birinci oldu ve ödüllerini Lise Müdürümüz Hanife Kara’dan aldı. Münazara Maçı sonrasında program, öğrencilerimizin konserleri ile devam etti. Lisenin her kademesinden toplamda 25 öğrencimizin yer aldığı konserler büyük beğeni topladı. Beatboxtan pop müziğe, rock müzikten yabancı müziğe çok geniş bir yelpazede şarkılarını söyleyen öğrencilerimiz hem yeteneklerini sergilediler hem de dinleyicilere eğlenceli anlar yaşattılar.

100. yıl Kutlama Törenimiz, Ata’mız ve şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı ve Lise Müdürümüz Hanife Kara’nın konuşmasıyla devam etti. Modern danslar, halk dansları, aşık-maşuk oyunu ve step takımının yer aldığı gösteriye 9. sınıf öğrencilerimizin drama öğretmenimizle hazırladıkları oratoryo damga vurdu. Ata’mızın Samsun’a çıkış sürecinin anlatıldığı oratoryo izleyenlerden büyük alkış aldı. Bütün öğrenci ve öğretmenlerimizin coşkuyla söylediği Gençlik Marşı’yla tören sona erdi.