7. sınıf öğrencilerimiz, fen bilimleri ve sosyal bilgiler zümrelerimizce İstanbul’a düzenlenen geziye katıldılar. 3 gece 4 gün süren gezinin ilk günü Panorama 1453 Tarih Müzesi ile başladı. Öğrenciler, müzede İstanbul’un fethedilmesiyle ilgili muhteşem bir manzara ile karşılaştılar. Gezinin ikinci durağı Topkapı Sarayı idi. Öğrencilerimiz rehber eşliğinde Topkapı Sarayı’nı gezdiler ve rehberden sarayın Fatih Sultan Mehmet tarafından 1478 tarihinde yaptırıldığını, sarayda deniz ve karadan girişler için birçok kapı bulunduğunu öğrendiler. Ayrıca sarayın bölümlerini gezerek dönemin özelliklerini rehberden dinleme fırsatı buldular. Ardından öğrencilerimiz, Ayasofya Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı’nı gezdiler.

Gezinin ikinci günü Dolmabahçe Sarayı ziyaretiyle başladı.  Öğrencilerimiz; Dolmabahçe Sarayı’nın özellikleri, inşa tarihi, hangi bölümlerden oluştuğu ve mimari özellikleri hakkında detaylı bilgi edindiler. Özellikle Ata’mızın kaldığı oda, eşyaları, ilaçları, öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi gördü. Gezi ekibi, saray gezisi sonrasında Boğaz turu ile eşsiz manzarayı doyasıya yaşadı ve vazgeçilmez balık-ekmekle keyifli dakikalar geçirdi.

Gezinin diğer bir durağı ise Sea Life Akvaryum ve Minia Türk oldu. Öğrencilerimiz; Minia Türk gezisinde Anadolu, İstanbul ve yurt dışında iz bırakmış her medeniyetin kültürlerinden günümüze kalan zengin mimari mirasın maketlerini incelediler. Sea Life içerisinde deniz altı dünyasına daldılar. Köpekbalıkları, vatozlar, denizatları ile yüz yüze geldiler. Bulundurduğu 15.000 deniz canlısı ile Avrupa’nın en büyük akvaryumunu gezerek hem şaşırdılar hem çok mutlu oldular.

Gezimiz Rahmi Koç Müzesi ile devam etti. Geçmişten günümüze nostalji turu şeklinde gerçekleşen gezi,  öğrencilerimizin birbirinden farklı eğlenceli atölyelere katılmalarını sağladı.

Dolu dolu ve verimli geçen geziden tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz güzel anılarla döndüler.