Sosyal Bilgiler Zümremiz 6. sınıf öğrencilerimiz ile Sosyal Bilgiler dersinin kazanımlarını desteklemek amacıyla İzmir gezisine katıldılar. Kültürümüzü besleyen önemli değerleri öğrencilerimizin gözlemlemesi için çıktığımız gezimize Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Feray GÜL, Türkçe Öğretmenimiz Ayşe TELLİ ve Ortaokul Müdür Yardımcımız Fuat MANAV eşlik etti.

Gezimizde ilk durağımız Türkiye’nin en büyük otomobil müzesi olan İzmir Torbalı’da bulunan “Key Museum”oldu. Öğrencilerimiz müzede otomobillerin tarih sürecinde yaşadığı değişimi yakından görme fırsatı buldu. Gezimizin ikinci durağı Kemalpaşa / Çiniliköy’de yer alan Ümran BARADAN Çini Müzesi’ydi. Ünlü çini sanatçımızın eserlerini inceleyen öğrencilerimiz çini sanatı hakkında bilgi sahibi oldular.

Alaş Kazak Vadisi ziyaretimizde Orta Asya Türk kültürüne ait özellikleri yerinde görme ve tanıma fırsatı bulan öğrencilerimiz,ilk Türk devletlerinin sosyal ve ekonomik yaşamları hakkında uzman rehber tarafından bilgilendirildiler. Bunun yanında Özbek pilavı, Uygur mantısı gibi geleneksel yemeklerin tadına bakma şansı buldular.

Öğrencilerimizle son olarak İnciraltı Deniz Müzesini ziyaret ettik. Müzede görevli askerlerimiz öğrencilerimizi gemide ve denizaltında bilgilendirerek gezdirdi. Savaşlarda yer almış gemi ve denizaltını gören öğrencilerimiz at kültüründen yüksek teknolojili savaş araçlarına geçiş sürecini gözlemleyerek öğrendiler.