Okulumuz 3. sınıf öğrencileri Dünya İklim Değişikliği Oyunu’yla dünyayı yaşanır hale getirmek için bir adım daha attı. Öğrencilerimiz, iki hafta süren yoğun hazırlıklarının ardından Dünya İklim Oyunu’nu 19 Şubat Çarşamba günü Eğitimde Sistem Düşüncesi Platformundan Emre Göktepe ve Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülkem Yararbaş’ın katkılarıyla okulumuzda oynadılar.

Öğrencilerimiz Dünya İklim Oyunu’nu oynarken gelişmiş, gelişmekte olan ve diğer gelişmekte olan ülkelerin iklim değişikliği hakkındaki düşünceleri ve eylemleri hakkında bilgi sahibi oldular. BM İklim Zirvesi’nde karar alma sürecinin nasıl işlediğini, gerçek simülasyon programlarını ve Eğitimde Sistem Düşüncesi araçlarını kullanarak deneyimlediler.

İklim zirvesinde dünyamızı yaşanır bir hale getirmek için üç oturum düzenlendi. Yoğun tartışmalarla geçen oturumlar sonunda, öğrencilerimiz dünyamızı kurtarmak için ortak bir karara imza atmayı başardılar. Sıcaklık artışını 2 derecenin altına indirmeyi başaran öğrencilerimizin mutluluğu görülmeye değerdi.