Okulumuz 20-22 Mayıs tarihleri arasında İzmir Ekin Koleji tarafından düzenlenen ve her yıl ortaokul öğrencileri arasında gerçekleştirilen, Birleşmiş Milletlerin çalışmalarını simülasyon yoluyla öğretmeyi amaçlayan EKINJMUN konferansına katıldı. Türkiye’nin önde gelen okullarının ve öğrencilerinin katıldığı EKINJMUN 22 konferansında uluslararası platformda önem taşıyan ve gençleri ilgilendiren birçok konu tartışıldı. EKINJMUN 22 ile öğrenciler, Birleşmiş Milletlerin ve organlarının nasıl işlediğini öğrenme fırsatı elde ettiler.

 

Öğrencilerimiz konferansta, fikirlerini bireysel olarak ifade edebildikleri gibi takım olarak da çalışabilme imkânına sahip oldular. Konferansta kararların hazırlanması, tüm lobi faaliyetleri ve tartışmaların sadece İngilizce olarak yapılması öğrencilerimize İngilizcelerini geliştirme ve pratik yapma olanağı sundu.

 

Üç gün süren konferans boyunca öğrencilerimiz başarılı ve aktif bir performans sergilediler. 10 öğrencimiz grup olarak, 3 öğrencimiz ise bireysel ödül ile konferansı tamamladılar.

 

Bireysel ödüllerde öğrencilerimiz; Zeynep ACAR / Secretary General Award, Duru EROĞLUER / Position Paper Award, Tuna KAYA / Position Paper Award ödüllerine sahip oldu. Öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.