Her yıl düzenlenen dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu olan Destination&Imagination Yarışması’na okulumuz bu yıl bir kez daha 6 farklı kategoride 15 takımla katıldı.

Efes Kongre ve Kültür Merkezi’nde 11-12 Mart tarihlerinde düzenlenen ve Türkiye’nin çeşitli okullarından 320 takımın katıldığı turnuvada, tüm takımlar ana görev ve anlık görev olmak üzere iki farklı görevde yarıştılar.

Teknik, Bilimsel, Güzel Sanatlar, Doğaçlama, Sosyal Sorumluluk ve Yapısal kategorilerinde yarışan öğrencilerimiz, gösterdikleri üstün performans ile beğeni topladılar.

Yarışmanın sonunda yapılan ödül töreninde heyecan doruktaydı. Heyecanlı bekleyiş, sonuçlar açıklandıkça yerini sevince bıraktı. Destination&Imagination Türkiye 2017 turnuvalarında E Elementary Level’da Fen Bilimleri öğretmenimiz Filiz KOCABAŞ’ın takım liderliğini yaptığı Hayalpevest takımı ile birincilik derecesi aldık ve 24-27 Mayıs tarihleri arasında Atlanta’da düzenlenecek olan turnuvalara gitmeye hak kazandık. Turnuvada emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, birincilik ile dönen takımımızı ise tebrik ediyoruz.