Farklı spor dallarında il genelinde, ülke genelinde ve uluslararası çapta birçok derece elde eden okulumuz, son olarak uluslararası düzeyde elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekledi.

Yüzme dalında yarışan Özel PEV Okulları 10. Sınıf Öğrencisi ve Milli Sporcu Baturalp ÜNLÜ; 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde yapılan liseler arası yüzmede elde ettiği birinciliğin ardından Mersin ve Kayseri’de de başarılı olduktan sonra Fas’ın Marrakech şehrinde ilimizi ve ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Baturalp, Fas’ta düzenlenen ve 59 ülkeden yaklaşık 3000 sporcunun katıldığı 17. GYMNASIADE Dünya Okul Sporları Yüzme Şampiyonası’nda 400 m karışık yüzme yarışında 4:29:27 derecesi ile Dünya 3.sü oldu. Öğrencimiz, burada elde ettiği derece ile aynı zamanda yeni Türkiye rekorunu da kırarak rekortmenliğe yükseldi.

Sağlıklı yaşam için yüzme sporuna başlayan öğrencimiz; başarı merdivenlerini tırmandı ve zamanla il şampiyonu, bölge şampiyonu, Türkiye şampiyonu, milli sporcu, dünya üçüncüsü ve rekortmen gibi unvanları elde etti.

Elde ettiği bu başarıyı disiplinli çalışmaya bağlayan Ünlü; başarılarıyla ailesinin, kurumumuzun, ilimizin ve ülkemizin gururu olmayı başardı.