OKULUMUZUN GURUR GÜNÜ

2016-2017 eğitim öğretim dönemi  mezuniyet törenimiz 7 Haziran 2017 Çarşamba günü EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törende;ortaokul kadememizden 78,  Anadolu ve Fen lisesi kadememizden 34 olmak üzere toplam 112 mezun öğrencimiz  diplomalarını aldı.Kurucu temsilcimiz Prof. Dr. Mehmet Meder, Genel Müdürümüz Pınar Kaya, Özel Amiroğlu Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi Müdürümüz Hanife Kara, İlkokul ve Ortaokul Müdürümüz Hilal Tortop başta olmak üzere idari kadromuz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz de törene katılarak bu gururlu günün sevincini hep birlikte yaşadılar.

 

PROF.DR. MEDER ÖĞRENCİLERE SESLENDİ: PES ETMEYİN!

Mezuniyet töreni, kokteylin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kurucu Temsilcimiz Prof.Dr. Mehmet Meder yaptığı açılış konuşmasında mezun olan öğrencilere seslendi.  Mezuniyet töreni yaşamadığını, o nedenle o heyecanı, o duyguyu bilmediğini söyleyen Prof.Dr.  Meder, öğrencilerin yetişmesi için PEV kadrosu olarak elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi belirtti  ve şöyle dedi: “Eğitimin pek çok tanımı var. Ama bu konuda söylenenlerin ortak yanı ise hiçbirinin diplomadan bahsetmemiş olmaları. Biliyorum uzun vadede planlarınız var. İyi bir üniversiteye gitmek, iyi bir işadamı, bilim insanı, doktor, hukukçu, aktör olmak gibi; bir şeyler olmak gibi. Bazı insanlar bir şeyler olunca saygınlığının artacağını ve mutlu olacağını düşünür. Oysa toplumu ileriye götüren şey onlar değil, bir şeyler yapabilmektir. Tıpkı Mustafa Kemal Atatürk gibi!”

Prof.Dr. Meder, öğrenciler için  yaşam sınavının bundan sonra başladığını vurgulayarak “Sizlerin yalnızca anne veya babanıza değil ülke insanlarına karşı da sorumluluğunuz var. Bir şeyler yapabilmek için en önemli unsur ısrarlı mücadele, çalışma ve kararlılıktır. Başarılı kişilerle diğerleri arasındaki en önemli fark ısrar ve mücadeledir. Umutsuzluğa kapılmayın pes etmeyin.” diye konuştu.

 

HEYECANIN DORUĞA ULAŞTIĞI AN

Açılış konuşmalarının ardından diploma törenine geçildi. Ortaokul kadememizden mezun olan 78, Amiroğlu Fen Lisesi ile Anadolu Lisesi kadememizden mezun olan 34 öğrenci platformda yerini aldı. 8. sınıftan birincilikle mezun olan Ahmet Yiğit Korkut’un başarı belgesini Kurucu Temsilcimiz Prof.Dr. Mehmet Meder, ikincilikle mezun olan Uğur Aybek’in başarı belgesini İlkokul ve Ortaokul Müdürümüz Hilal Tortop, üçüncülükle mezun olan Alper Canberk’in  başarı belgesini ise Genel MüdürümüzPınar Kaya verdi.  Yine Anadolu Lisesini dereceyle bitiren Başak Diker, Ceren Sakarya, Elif Karagöz; Amiroğlu Fen Lisesinden dereceyle mezun olan İlerya Balıkoğlu, Deren Erdemir ile Elif Gümüştaş da başarı belgelerini aldı.

 

AİLEMİZİN GURUR TABLOSU

Okulumuzdan mezun olan ve yeni bir geleceğe adım atan 112 öğrenci, diploma ve başarı belgelerinin verilmesinin ardından keplerini atarak mezun olmanın heyecanını ve haklı gururunu öğretmen ve aileleriyle paylaştı.