Özel PEV Okulları Erasmus+ Projesi Ekibi 9-12 Mayıs 2023 tarihinde Hollanda’nın Almelo şehrine giderek ilk öğretmen hareketliliğini tamamladı.  İki yıl sürecek olan Erasmus+ projesi kapsamında “Chance” adlı proje için proje ortağı olan Almelo ISK ekibi ile ilk toplantı gerçekleştirildi. Üç gün süren eğitim sürecinde PEV öğretmen proje ekibi, ISK öğretmenlerinin sunumlarını dinledi, proje kapsamında PEV proje ekibi öğretmenleri de sunumlarını gerçekleştirdi.
“Everbody Should Have Chance-Herkesin Bir Şansı Olmalı” sloganından yola çıkılan projede, ülkesinden ayrılmak zorunda kalan göçmen öğrencilerin eğitim süreçlerini iyileştirmek ve çeşitli sorunlara çözüm önerileri üretmek için fikir alışverişinde bulunuldu.
Üç gün süren eğitimlerde ülkeler, karşılıklı olarak kültürel etkileşimde bulundu ve birbirlerini yakından tanıma fırsatı edindiler.

Projenin ikinci hareketliliği Kasım 2023’te Özel PEV Okullarının ev sahipliğinde Denizli’de gerçekleşecek. Projenin son hareketliliği ise Mart 2024’te Almelo ISK’de gerçekleştirilecek.