Özel PEV Okulları, 8 Haziran akşamı muhteşem bir mezuniyet töreni ile öğrencilerini uğurladı. Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törende Özel PEV Ortaokulu ve Özel PEV Amiroğlu Fen Lisesi 2022 mezunları gururla sahnedeki yerlerini aldılar.

Törene başta Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, Pamukkale Eğitim Vakfı  üyeleri, kurumun yöneticileri, öğretmenler olmak üzere birçok konuk katıldı.

Müzik eşliğinde öğrencilerin yerlerini almalarıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.   Açılış konuşmasında söz alan Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar KAYA, mezun öğrencilerin geride çok anlamlı anılar bıraktığını vurguladı. Sonrasında söz alan Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı ise 28 yıl önce kurulan PEV ailesinin bugün uluslararası başarılara imza atan bir kurum olduğunu örneklerle dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından dereceye giren öğrenciler ilan edildi ve bu öğrencilere başarı belgeleri ile plaketleri takdim edildi. Özel PEV Ortaokulunun üçüncüsü Ela Yerlikaya, ikincisi Eda Höbel ve mezunlar birincisi ise Ege Panayır oldu. Sonrasında Özel PEV Amiroğlu Fen Lisesinde dereceye giren öğrenciler açıkladı. PEV Koleji Amiroğlu Fen Lisesi üçüncüsü Ozan Kayhan, ikincisi Ezgi Başol ve mezunlar birincisi ise Çağan Herek oldu.

Mezun öğrencilerin her biri törende yaş kütüğüne plaket çakma, flama devir teslim etme ve konuklara hitap etme fırsatını da yakaladılar. Yapılan mezuniyet konuşmalarında duygu dolu anlar yaşandı.

Dereceye giren öğrencilerin ardından tüm mezunlara başarı belgeleri sıra ile takdim edildi. Öğrenciler; başarı belgelerini okul yöneticilerinden, öğretmenlerinden ve Pamukkale Eğitim Vakfı üyelerinden teslim aldılar. Bu sırada renkli görüntüler ortaya çıktı.

Törende spor başarılarıyla  Türkiye Milli Takım’a seçilen Mustafa Soykan Bağadır (basketbol) ve Mustafa Serhan Kök’e (futbol) de başarı plaketleri takdim edildi.

Tören; öğrencilerin kep fırlatmalarıyla, marşlar söyleyerek arkadaşlarıyla kucaklaşmalarıyla ve öğretmenleriyle vedalaşmalarıyla sonlandı.