Destination Imagination çocukların ve gençlerin okulda, kariyerlerinde ve tüm yaşamlarında başarılı olabilmek için onlara ihtiyaçları olan becerileri öğretmeyi amaç edinmiş bir eğitim programıdır. STEAM eğitiminin, sanat ve sosyal girişimcilikle harmanlandığı proje tabanlı öğrenme programını Türkiye’de uygulayan Destination Imagination, öğrencilerin hayallerini gerçekleştirdiği öğrenme ortamları yaratmayı hedeflemektedir. Bu proje sayesinde yaratıcı ve eleştirel düşünme, takım çalışması, risk alma gibi beceriler kazanan öğrenciler bilimsel, mühendislik, doğaçlama, sosyal sorumluluk gibi çeşitli görev alanlarından birini tercih ederek turnuvaya hazırlanmaktadır.

Her yıl olduğu gibi 2024 Şubat ayında Antalya’da gerçekleşen DAT2024 turnuvasına Özel PEV Okulları olarak başarılarımızla damga vurduk. İlkokul öğrencilerimizden oluşan “Scream of PEV” takımımız “EL/Tiyatral” kategorisinde; ortaokul öğrencilerimizden oluşan “Antik Yedili” takımımız EL/Bilimsel kategorisinde yarışırken “Pinpals” takımımız ise ML/Teknik kategorisinde yarıştı.  Bilimsel kategorisinde yarışan “Antik Yedili” takımımız Türkiye ikincisi oldu ve DA VINCI Özel ödülünü almaya hak kazandı.

Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI, Destination İmagination turnuvasının dünya çapında bir yarışma olduğunu, öğrencilerin yaratıcılığını, özgüvenini, iş birliği becerisini ve bireysel sorumluluk alabilme sürecini desteklediğini dile getirerek yarışmada elde edilen üstün başarılardan dolayı yarışmaya katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür etti.