Okulumuzda yıl boyu gerçekleştirilen Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında 9-C sınıfı öğrencileri, Çal ilçesi Belevi Mahallesi’ndeki Halil Uzun Ortaokuluna bir kütüphane yaptılar.

Proje kapsamında kitap toplamak için kendi aralarında gruplar oluşturan öğrencilerimiz, okulumuzun tüm kademelerindeki öğrenci ve öğretmenlerden yardım istediler. Okulumuz ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin sınıflarına gidip yapacakları kütüphane ile ilgili bilgi verdiler. Toplanan kitapları kategorilerine ve sınıf düzeylerine göre ayırıp paketlediler.

Yardımlaşmanın bir zorunluluk değil gönülden yapılan bir eylem ve iyi insan olmanın temeli olduğunun farkında olan öğrencilerimiz; götürdükleri kitapları öğrencilerin kütüphanelerine yerleştirdiler, test kitaplarını paylaştılar.

Kütüphanedeki ilk okuma etkinliğini birlikte gerçekleştirdiler. Okulumuz 9-C sınıfı öğrencilerinden Ceylin TİKVEŞLİ ve Halil Uzun Ortaokulu öğrencilerinden gönüllü birkaç öğrenci ile seçtikleri bir öyküyü birlikte okudular. Okuldan ayrılırken öğrenci ve öğretmenlerimiz, Halil Uzun Ortaokulu öğrencilerinden en çok kitap okuyan öğrencileri okulumuza davet ederek kendi okulumuzda da bir okuma saati gerçekleştirip onları ağırlamak istediklerini söylediler.

Gün boyu keyifli vakit geçiren öğrencilerimiz birlikte yaşamanın ve paylaşmanın keyfini yaşadılar.