İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz 5 Aralık Dünya Toprak Günü kapsamında geri dönüşüm farkındalığı oluşturmak için bir dizi etkinliğe imza attılar. Ortaokul 7 ve 8. sınıflardaki gönüllü öğrencilerimiz 5 Aralık Dünya Toprak Günü kapsamında başlattıkları geri dönüşüm ve atık temalı farkındalık çalışmasını uzun süreli bir projeye dönüştürdüler.

Ortaokul öğrencilerimiz; ilkokul 2,3 ve 4. sınıf öğrencilerimize çevre ve temizlik esaslı bilgilendirmelerde bulunarak proje sürecini başlattılar. İlkokul öğrencilerimiz sınıfları için geri dönüşüm metal, cam, plastik ve kağıt kutularını oluşturdular. Öğrencilerimizin sınıflarındaki atık kutularında biriktirdikleri geri dönüşüm atıklarını, ortaokuldan proje gönüllüsü öğrencilerimiz toplayıp ölçümünü yaptıktan sonra geri dönüştürülmek üzere ilgili birimlere gönderdiler.

Gönüllü öğrencilerimiz projenin sürekliliğini sağlamak ve farkındalık etkisini artırmak için ilerleyen zamanlarda Salda Gölü’nde doğa temizliği yapmak gibi farklı etkinliklerle projeyi geliştireceklerini, sürdüreceklerini paylaştılar.