Denizli İhracatçılar Birliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl 4.sü düzenlenen “Genç Mucitler Yarışması”nda Özel PEV Okulları olarak büyük bir başarıya imza attık.

Mucitler Yarışması, Denizli ve Türkiye’nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden faydalanmak ve bu fikirleri destekleyebilmek amacıyla ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimi görmekte olan 1200 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Yenilikçi, özgün fikir ve projeler ile farklı yaş gruplarının yaratıcılıklarını ön plana çıkaran yarışmada öğrenciler; projenin fikir aşamasından oluşturulma aşamasına kadarki süreci katılımcılarla paylaştılar. 12 Nisan Cuma günü, ünlü oyuncu Volkan SEVERCAN’ın sunuculuğunu yaptığı final gecesinde ödüller sahiplerini buldu.

6. sınıf öğrencilerimizden Buket ŞENEL, Ortaokul Kategorisi’nde “Mıknatıslı Duvar Kağıdı” projesi ile yüzlerce öğrenci içerisinden 2. olmaya hak kazanarak okulumuzu gururlandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, yeni fikirlerle yeni başarılara ulaşmasını diliyoruz.