İlk olarak Amerika ve Avrupa’nın birçok ülkesinde kutlanmaya başlayan “Dünya Pi Günü”, matematik bilimcileri arasında Pi sayısının yaklaşık değerinin 3,14 olmasından dolayı 14 Mart tarihinde kutlanmaktadır.

Okulumuzda her yıl olduğu gibi bu senede “Pi Günü”nü ortaokul öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz farklı etkinliklerle kutladık.  “Pi Günü” kutlamalarına, sabah bir grup 7. sınıf öğrencimizle Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü öğrencilerinin hazırladığı “Pi Günü”  etkinliğini ziyaretle başladık. Öğrencilerimiz, üniversitede hazırlanan stantları büyük bir merakla incelediler ve farklı etkinliklere katıldılar. Katıldıkları etkinliklerle Pi sayısı hakkındaki bilgilerini pekiştirdiler. Stantlardaki eğitici oyunlar sayesinde keyifli vakit geçirerek yeni bilgiler öğrenme fırsatını elde ettiler.

Öğleden sonra ise 5. ve 6. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı “Pi Kermesi” ile “Pi Günü” kutlamalarına okulumuzda devam ettik. Geleneksel hale gelen “Pi Kermesi”nde öğrencilerimiz, Pi sembolünü ve yaratıcılıklarını kullanarak yaptıkları kitap ayraçlarını, bileklikleri, rozetleri, kalemleri, kalemlikleri bir hayır kurumu için satışa sundular. Öğrencilerimiz satıştan elde ettikleri gelir ile ihtiyacı olan insanlara yardım edebilmenin mutluluğunu yaşadılar.