5. Geleneksel Atasözleri ve Deyimler Yarışmamızı gerçekleştirdik. 6. sınıflar arasında düzenlenen keyifli yarışmada her sınıftan seçilen üçer kişi sınıflarını temsil etmek üzere yarışmada yerlerini aldı.

Eğitim Koordinatörümüz Münire Durmuşoğlu, Türkçe Öğretmenimiz Hande Dinç ve geçen yılki yarışmanın birincisi olan 7/A sınıfı öğrencilerini temsilen Furkan Dalkıran’ın jüri üyesi olarak hazır bulunduğu yarışmada hem izleyiciler hem de yarışmacılar eğlenceli dakikalar yaşadılar.

Görsel yorumlama, dinleme ve çoktan seçmeli toplam20 sorunun bulunduğu yarışmada 6/A sınıfını Toprak Gün Aydın, Deniz Didin ve Zeynep Yavuz; 6/B sınıfını Duru Turgut, Samet Aslan ve Candan Yılmaz; 6/C sınıfını Ilgaz Çalık, Yağmur Söğüt ve Yavuz Mert Geze; 6/D sınıfını Melisa Beşenk, Nevzat Ünal ve Eren Özden; 6/E sınıfını ise Ayşe Zeynep Özdil, Erim Esenoğlu, Mehmet Dışkaya temsil etti. Oldukça çekişmeli geçen ve 6/B ile 6/C arasındaki eşitliğin yarışmanın normal süresinde bozulmadığı  yarışmada, yedek sorularla bu yılın birincisi belirlenebildi. Sürecin sonunda 6/C sınıfı bu yılın birincisi oldu. Birinci olan grubumuz ödül ve sertifika, katılımcı tüm öğrencilerimiz de sertifika almaya hak kazandılar.