Özel PEV Okulları öğrencileri satrançta da isimlerinden söz ettirdiler ve şampiyonluk kürsüsünde yerlerini aldılar. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 15 – 17 Şubat 2022 tarihleri arasında tüm illerde düzenlenen 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları İl Seçmeleri Satranç Turnuvası’nda “Küçükler Genel” ve “Küçükler Kız” kategorilerinde öğrencilerimiz üstün başarıları ve örnek davranışları ile bizleri gururlandırdılar.

Asya ATAMAN, Gökçe GÜNGÖR, İrem İPEK, Beren ÇETİŞLİ ve Elif ÇİMEN’den oluşan takımımız Küçük Kızlar kategorisinde Denizli şampiyonu oldu ve bölge yarı finallerine gitmeye hak kazandı.

Çağan KARABULUT,  Yavuz Selim KURUN, Arda KARAPINAR, Eyüp Ege DÜNDAR, Deniz KAYHAN, Yunus Emiralp KAYA ve Erkin EMRE’den oluşan takımımız da Küçükler Genel kategorisinde okulumuzu başarıyla temsil etti.

 

Aynı turnuvada Küçük Kızlar takımımızdan Beren ÇETİŞLİ’nin rakiplerine karşı saygılı davranışları saha başhakemi tarafından gözlemlendi ve turnuvanın örnek oyuncusu seçilerek ve öğrencimiz madalya ile onurlandırıldı. Yarışan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.